°C

Piatok, 5. jún 2020. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

Dobrovoľného hasiča pokutovali, keď sa ponáhľal na zásah: Kritika verejnosti, polícia reaguje

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Marko Erd
23.07.2019 16:00

TRNAVA – Krajské policajné riaditeľstvo v Trnave reagovalo na sociálnej sieti na kritiku za udelenie pokuty vo výške 800 eur za rýchlu jazdu dobrovoľnému hasičovi, ktorý sa ponáhľal na zásah. Polícia v stanovisku uvádza, že svojím konaním chránila účastníkov premávky, aj samotného vodiča.


Podľa stanoviska polície prekročil v obci maximálnu povolenú rýchlosť o 64 kilometrov za hodinu, išiel rýchlosťou 114 km/h, pričom sa na zásah presúval súkromným motorovým vozidlom. "Pravidlá cestnej premávky platia pre všetkých účastníkov rovnako. Policajti sa dennodenne stretávajú s rôznymi výhovorkami vodičov a nie je v ich silách overiť pravdivosť každej z nich,” uviedla polícia.

Situácia na slovenských cestách podľa nej nie je v poslednom obdobím dobrá, rýchlosť zabíja nevinných ľudí. "Nie je preto možné, aby sa hasič alebo policajt presúval na neoznačenom a súkromnom vozidle. V pohotovosti sú predsa tí, ktorí majú službu a majú právo sa rýchlo presunúť na miesto činu," uviedla polícia.

Vodič z tohto prípadu mal možnosť nezaplatiť pokutu na mieste a odvolať sa, čo neurobil. "Pri takom vysokom prekročení rýchlosti chýbalo málo, aby došlo k tragédii. Policajti svojím konaním ochránili nielen okoloidúcich vodičov, cyklistov a chodcov, ale aj vodiča-hasiča samotného," uvádza sa v stanovisku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články