Bizarná nehoda na košickom letisku: Lietadlom tesne pred odletom zatriasol náraz, šokujúci dôvod! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Bizarná nehoda na košickom letisku: Lietadlom tesne pred odletom zatriasol náraz, šokujúci dôvod!

Letisko Košice
Letisko Košice
Zdroj: TASR - Roman Hanc
10.06.2019 13:30

KOŠICE - Takmer tri promile alkoholu mal v dychu pracovník letiska v Košiciach, ktorý viedol nákladné tankovacie vozidlo po vybavovacej letiskovej ploche, pričom došlo ku kontaktu s lietadlom pripraveným na odlet. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, v lietadle boli cestujúci aj palubný personál. K zraneniam nedošlo.


K udalosti došlo v sobotu popoludní. „Dychovou skúškou na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu u vodiča tankovacieho vozidla bolo zistených 1,44 mg/l alkoholu, čo je 2,96 promile. Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu,“ spresnila.

Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vyšetrovateľ v súčasnosti vykonáva potrebné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia. „Vodič však svojím nezodpovedným konaním mohol ohroziť život a zdravie ľudí, alebo spôsobiť značnú škodu na majetku pri výkone svojho zamestnania, a za takéto konanie je stanovená trestná sadzba dva až päť rokov,“ dodala Ivanová.

Letisko Košice potvrdilo vyjadrenie polície. „K poškodeniu lietadla nedošlo a s uvedeným zamestnancom letiska bol v dôsledku danej udalosti rozviazaný pracovný pomer,“ uviedla pre TASR za košické letisko Jana Tomková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články