°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Evakuácia v nitrianskej fabrike Jaguar: Muž nahlásil bombu, v telefóne nemal ani len SIM kartu

Polícia musela evakuovať závod v Nitre.
Polícia musela evakuovať závod v Nitre.
Zdroj: KR PZ NR
18.04.2019 09:45

NITRA - Anonym vo štvrtok telefonicky nahlásil, že v závode Jaguar Land Rover v Nitre sa nachádza bomba. Záchranné zložky na mieste vykonali bezpečnostné opatrenia, zasahovali aj pyrotechnici so psami. Polícia tento prípad rieši ako podozrenie z trestného činu šírenia poplašnej správy.


V závode automobilky pracuje približne 1 500 zamestnancov, tých museli evakuovať. „V čase o 7:30 niekto oznámil na tiesňovú linku 112 „v Jaguari v Nitre je bomba“. Volal mužský hlas z telefónu bez SIM karty. V súčasnosti sa vykonávajú bezpečnostné opatrenia,“ informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Polícia musela evakuovať závod
Zdroj: KR PZ NR

Neskôr uviedla, že na miesto vyslali všetky dostupné policajné hliadky, služobných kynológov so psami špeciálne cvičenými na vyhľadávanie výbušnín, aj pyrotechnikov. "Polícia tento prípad rieši ako podozrenie z trestného  činu  šírenia poplašnej správy. V prípade prebiehajú ďalšie nevyhnutné úkony," informovala hovorkyňa.

Približne o 14. hodine popoludní prehliadku priestorov nitrianskej firmy ukončili. "Žiadny nástražný výbušný systém nebol nájdený a priestory boli odovzdané do užívania," uzavrela Čuháková.


Galéria

Polícia musela evakuovať závod Polícia musela evakuovať závod Výrobné priestory v závode

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články