°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Mladík to v obci poriadne prepískol: FOTO Policajti mu nič nedarovali... Najvyššia pokuta!

Mladý vodič šiel v obci 106 km/h.
Mladý vodič šiel v obci 106 km/h.
Zdroj: FB/Polícia SR
25.03.2019 21:00

LYSÁ POD MAKYTOU – Jazdil len 3,5 roka, no to, na čo si trúfol, mu dopravní policajti nedarovali. Mladíkovi uložili najvyššiu možnú pokutu za prekročenie maximálnej dovolenej rýchlosti v obci, lebo šiel viac ako stokilometrovou rýchlosťou. Neuverili mu ani odôvodnenie, prečo sa priestupku dopustil.


Dopravní policajti zastavili 21-ročného vodiča v obci Lysá pod Makytou v okrese Púchov. Mladíkovi totiž namerali rýchlosť jazdy 106 km/hod. Maximálnu povolenú rýchlosť v obci tak prekročil o 56 km/hodinu.

Mladý vodič šiel v
Zdroj: FB/Polícia SR

Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa ponáhľal preto, lebo chcel zaviesť kamarátky do vedľajšej obce. „Porušenia pravidiel cestnej premávky si bol mladý vodič vedomý,“ uviedli muži zákona na svojej sociálnej sieti.

Mladý vodič šiel v
Zdroj: FB/Polícia SR

Ako ďalej spresnili, mladík bol držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka. „Za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti v obci policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste, a to 800 eur,“ napísali policajti s tým, že nakoľko nemal pri sebe hotovosť, bol mu vypísaný blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

Mladý vodič šiel v
Zdroj: FB/Polícia SR

Na záver podotkli, že kontroly merania rýchlosti jazdy budú vykonávať denne, pretože rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd.


Galéria

Mladý vodič šiel v Mladý vodič šiel v Mladý vodič šiel v Mladý vodič šiel v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články