Sobota, 17. apríl 2021. Meniny má Rudolf, zajtra Valér.

FOTO šokujúceho nálezu v trnavskom parku: Políciu upozornil okoloidúci, hrozný pohľad!

Otrávené zvieratá v trnavskom parku.
Otrávené zvieratá v trnavskom parku.
Zdroj: Polícia SR
13.03.2019 19:15

TRNAVA – Otrávené vtáctvo v parku Janka Kráľa si všimol náhodný okoloidúci, ktorý o hroznom náleze upovedomil mužov zákona. Tí jeho spoločenskú hodnotu vyčíslili na 2800 eur. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov.


Polícia vyšetruje úhyn chráneného vtáctva v trnavskom parku Janka Kráľa. Na nález ju upozornil okoloidúci v utorok v poobedných hodinách.

„Pri obhliadke bolo zistené, že ide o úhyn 12 kusov havranov čiernych a jednej straky čiernozobej,“ spresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová, podľa ktorej ich spoločenská hodnota dosahuje sumu 2800 eur.

„Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Za účelom zistenia úhynu bol zároveň pribratý znalec z Potravinového a veterinárneho ústavu v Bratislave,“ doložila Linkešová.


Galéria

Otrávené zvieratá v trnavskom Otrávené zvieratá v trnavskom Otrávené zvieratá v trnavskom Otrávené zvieratá v trnavskom Otrávené zvieratá v trnavskom Otrávené zvieratá v trnavskom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články