FOTO Mužovi (36) zákon nič nehovorí: Opitý a so zákazom šoférovania skončil v snehu | Topky.sk

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

FOTO Mužovi (36) zákon nič nehovorí: Opitý a so zákazom šoférovania skončil v snehu

Opitý šofér skončil v snehu
Opitý šofér skončil v snehu
Zdroj: KR PZ BB
22.01.2019 14:20

BANSKÁ ŠTIAVNICA - Poriadne opitého šoféra, ktorý mal navyše aj zakázané jazdiť, chytili policajti pri Banskej Štiavnici. Tridsaťšesťročný vodič VW Golf neprispôsobil rýchlosť, v zákrute dostal šmyk, zišiel z cesty a skončil v zamrznutom snehu.


Ako informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, po príchode policajnej hliadky sa podrobil dychovej skúške a namerali mu 2,33 promile. Pri opakovanej skúške mal už 2,5 promile. Vodič mal navyše od vlaňajšieho septembra uložený zákaz jazdiť na 72 mesiacov. Muža obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Opitý šofér skončil v
Zdroj: KR PZ BB

Opitý šofér skončil v
Zdroj: KR PZ BB

Opitý šofér skončil v
Zdroj: KR PZ BB

Vlani policajti v Banskobystrickom kraji zaevidovali 1 441 dopravných nehôd. Alkohol u vinníkov asistoval v 186 prípadoch, 131 z ich sa stalo v obci. Najvyšší podiel na týchto dopravných nehodách majú muži, celkom v 169 prípadoch. Vysoký podiel tvoria vodiči, u ktorých bol zistený alkohol nad jedno promile, a to až v 142 prípadoch z celkového počtu. Pri 70 dopravných nehodách zaznamenali následky na zdraví. 

Najväčší počet dopravných nehôd - 45 sa stal v sobotu. Najviac nehôd pod vplyvom alkoholu sa stalo v okrese Zvolen - 49, z toho 38 vodičov nafúkalo viac ako jedno promile, v okrese Lučenec - 29 nehôd, 19 vodičov malo viac ako promile a v okrese Banská Bystrica - 25 nehôd, z toho 19 vodičov malo viac ako jedno promile. V týchto okresoch bolo aj najviac vodičov do 25 rokov, ktorí zavinili nehody pod vplyvom alkoholu.


Galéria

Opitý šofér skončil v Opitý šofér skončil v Opitý šofér skončil v Opitý šofér skončil v

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články