Opilecký víkend! Policajti chytali potužených vodičov ako na bežiacom páse: Rekordér je z Levoče | Topky.sk

Utorok, 18. jún 2019. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Opilecký víkend! Policajti chytali potužených vodičov ako na bežiacom páse: Rekordér je z Levoče

Víkendový rekordér za volantom.
Víkendový rekordér za volantom.
Zdroj: Polícia TT
14.01.2019 16:59

TRNAVA - Uplynulý víkend v Trnavskom kraji bol rekordný. Policajti zaevidovali za posledný týždeň v Trnavskom kraji 15 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu, z toho 8 vodičov si sadlo za volant s hodnotou vyššou ako jedno promile a dopustili sa tak prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


O prípadoch informovala krajská trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. V samotnom okrese Trnava pri bežných kontrolách a po dopravných nehodách namerali alkohol 5 vodičom. V piatok, 11. 1. mala v nočných hodinách pozitívnu dychovú skúšku na alkohol 31-ročná žena z okresu Galanta, ktorá viedla auto Suzuki Ignis po obci Dobrá Voda.

"Policajti jej namerali v dychu 2,54 promile. Krátko pred 17.00 h spôsobil dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu 53-ročný muž z Bukovej. Na vozidle VW Golf jazdil po obci Buková a v dychu mal viac ako 2 promile alkoholu. Pri nehode sa nikto nezranil," povedala Linkešová. 

V sobotu zadržali policajti dvoch vodičov, ktorý sa po meste Trnava prevážali na autách v poobedných hodinách a pri bežnej kontrole im policajti namerali alkohol. V jednom prípade išlo o 68-ročného Trnavčana na aute Ford Fiesta a v druhom prípade 39-ročného muža z okresu Trnava, ktorému policajti namerali 1,22 mg/l.

Víkendový rekordér

V okrese Piešťany boli policajti privolaní večer k dopravnej nehode. V obci Sokolovce narazil na aute Ford Galaxy do svahu a dopravnej značky 27-ročný Ružomberčan. Po udalosti ho policajti vyzvali, aby sa podrobil orientačnej dychovej skúške, pri ktorej mu namerali v dychu 2,25 promile. Víkendovým "rekordérom" sa stal v nedeľu 51-ročný muž z Levoče. V podvečerných hodinách riadil vozidlo Škoda Octávia po Ulici Zelenečskej v Trnave.

Víkendový rekordér za volantom.
Zdroj: Polícia TT

Víkendový rekordér za volantom.
Zdroj: Polícia TT

S autom vyšiel na stredový ostrovček, narazil do dopravného značenia a v jazde pokračoval cez protismer do kruhového objazdu. V jazde ho zastavil až čelný náraz s autom VW Passat. Policajti mu v dychu namerali po nehode najskôr 2,64 mg/l a neskôr 2,21 mg/l.

"Svojou jazdou pod vplyvom alkoholu spôsobil škodu za viac ako 5100 eur. Všetkých vodičov, ktorý jazdili pod vplyvom alkoholu, polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. V tzv. super rýchlom konaní ich poverený policajt obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V zmysle zákona hrozí za uvedený prečin trest odňatia slobody až na 1 rok, v prípade vodiča, ktorý mal viac ako 5 promile, zákon stanovuje vyššiu sadzu až na 2 roky," dodala Linkešová. 

Víkendový rekordér za volantom.
Zdroj: Polícia TT

Víkendový rekordér za volantom.
Zdroj: Polícia TT

Polícia dôrazne apeluje na vodičov, aby v takýchto prípadoch nesadali za volant auta a využili iný spôsob prepravy. Alkohol za volantom neohrozuje na živote len samotného vodiča ale aj ostatných, ktorí sa snažia správať na cestách zodpovedne.


Galéria

Víkendový rekordér za volantom. Víkendový rekordér za volantom. Víkendový rekordér za volantom. Víkendový rekordér za volantom. Víkendový rekordér za volantom.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články