Opitý vodič v Levoči nabúral do betónového múra: Namerali mu viac ako dve promile | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Opitý vodič v Levoči nabúral do betónového múra: Namerali mu viac ako dve promile

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: iStockphoto
04.01.2019 14:45

LEVOČA – Vodič osobného auta v stredu (2. 1.) nabúral do betónového múra v Levoči, pri dychovej skúške mu policajti namerali viac ako 2,7 promile. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu v Poprade začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.


„Na Ul. Pri strelnici popoludní, vtedy ešte nestotožnený vodič osobného motorového vozidla, pri jednom z rodinných domov narazil do betónového múra. Pravdepodobnou príčinou nehody bolo to, že šofér sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla. Po nehode z auta vystúpil, uzamkol ho a odišiel z miesta nehody preč,“ ozrejmila hovorkyňa. 

Polícia muža vypátrala a po stotožnení ho hliadka podrobila dychovej skúške, s výsledkom 1,30 miligramu etanolu na liter vydychovaného vzduchu, čo je v prepočte 2,71 promile. „Pri nehode sa nikto nezranil, avšak vznikla škoda na vozidle vo výške 1000 eur a na betónovom múre oplotenia domu ďalších 1000 eur,“ uzavrela Ligdayová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články