FOTO Obrovská tragédia v Šuranoch: Po zrážke rýchlika s autom prišla o život Stanka (†39) a jej dcérka (†11) | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

FOTO Obrovská tragédia v Šuranoch: Po zrážke rýchlika s autom prišla o život Stanka (†39) a jej dcérka (†11)

Kolízia rýchlika a auta v Šuranoch pripravila o život matku s dieťaťom.
Kolízia rýchlika a auta v Šuranoch pripravila o život matku s dieťaťom.
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
17.12.2018 10:45

ŠURANY - Strašné nešťastie len týždeň pred Vianocami! Po kolízii rýchlika s autom, ku ktorej došlo v Šuranoch v pondelok krátko po deviatej hodine ráno, hlásia dvoch mŕtvych a jednu ťažko zranenú osobu. Najsmutnejšie je, že podľa polície vyhasli životy matky a jej len 11-ročnej dcérky. V nemocnici skončila žena, ktorá sedela za volantom.


Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, vrátane posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Nik zo 163 cestujúcich vo vlaku, ktorý smeroval do Bratislavy, sa našťastie nezranil. Ako uviedla Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, k udalosti vyslali aj evakuačný autobus HaZZ, ktorý cestujúcim poskytol dočasné útočisko.

Kolízia rýchlika a auta
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Kolízia však mala doslova tragické následky pre ľudí, ktorí sedeli v osudnú chvíľu v aute. Nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová objasnila, že k zrážke došlo po tom, čo 32-ročná šoférka vozidla Renault Fluence z doposiaľ nezistených príčin vošla na železničné priecestie, ktoré je vybavené svetelným a zvukovým zariadením v čase, keď tadiaľ prechádzal rýchlik.

Po zrážke vlaku a
Zdroj: Facebook/Polícia SR

„Vodička bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice vrtuľníkom. Pri dopravnej nehode sa smrteľne zranila 39-ročná žena a jej 11-ročná dcéra,“ dodala B. Bruchterová. Ako priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga, v čase, keď na miesto dorazili hasiči zo Šurian, telá obetí zrážky sa nachádzali mimo auta.

Kolízia rýchlika a auta
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
 

"Posádka leteckých záchranárov si na mieste do svojej starostlivosti prevzala 32-ročnú vodičku, ktorá bola pri vedomí, na okolnosti nehody si však nepamätala. Utrpela poranenie hlavy, dolnej končatiny a ďalšie povrchové poranenia," informovala na svojej stránke Vrtuľníková záchranná zdravotná služba. Po tom, ako ju preložili na palubu vrtuľníka, bola v stabilizovanom stave. Previezli ju do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch.

Príčina mimoriadne tragickej nehody nateraz nie je známa a bude predmetom ďalšieho vyšetrovania. „Jazdite preto opatrne  a zodpovedne a majte vždy na pamäti, že sa domov k svojim blízkym chcete vrátiť živí a zdraví,“ upozornila na záver hovorkyňa.

Kolízia rýchlika a auta
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Stanka (†39) a jej dcérka Liliana (†11) mali pochádzať z Lipovej. Dievčatko navštevovalo šiesty ročník základnej školy v spomínanej obci.


Galéria

Kolízia rýchlika a auta Kolízia rýchlika a auta Po zrážke vlaku a Kolízia rýchlika a auta Kolízia rýchlika a auta Po zrážke vlaku a Ilustračná foto.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články