°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Auto s piatimi ľuďmi skončilo v rieke Rimava: Záchranári hovoria o šťastí v nešťastí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
14.12.2018 17:00

KLENOVEC – Tri posádky záchranárov zasahovali v piatok v obci Klenovec v Rimavskosobotskom okrese, kde sa na Ulici obrancov mieru prevrátilo do rieky Rimava osobné auto s päťčlennou posádkou. O udalosti informovala hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.


„Pacientovi, ktorý nejavil známky života a bol podchladený, poskytla prvú pomoc okoloidúca kolegyňa - vodička z rýchlej lekárskej pomoci (RLP) Hnúšťa, ktorá bola v ten deň mimo služby. Následne resuscitáciu po príchode prevzala posádka RLP Hnúšťa, ktorej sa po takmer hodine podarilo muža priviesť k životu a bol v stabilizovanom stave odovzdaný do Nemocnice v Rimavskej Sobote,“ priblížila Načiniaková.

Ďalšie dve osoby, u ktorých bolo podozrenie na poranenie chrbtice, boli podľa jej slov v opatere posádok rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) Kokava nad Rimavicou a RZP Tisovec. „Pacienti boli prevezení rovnako do rimavskosobotskej nemocnice. Dve osoby boli bez zranení,“ dodala hovorkyňa.

Podľa operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (OS HaZZ) v Banskej Bystrici na mieste zasahovali traja hasiči s jedným kusom techniky. „Príslušníci HaZZ zlikvidovali únik prevádzkových kvapalín pomocou sorpčných materiálov,“ konkretizovalo OS HaZZ.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články