°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

VIDEO Dráma v bratislavskej MHD: Drsný zákrok revízorov, zasahovala polícia

Cestujúci museli vystúpiť z autobusu.
Cestujúci museli vystúpiť z autobusu.
Zdroj: Tip čitateteľa
26.09.2018 10:45

BRATISLAVA – Cestujúci v hlavnom meste zostali v šoku. V utorok okolo obeda ich pokojnú jazdu mestskou hromadnou dopravou narušila prítomnosť revízorov. Samotná kontrola však nebola problémom. Ľudí zarazilo správanie statných mužov, ktorí sa k čiernemu pasažierovi mali správať agresívne. Dopravný podnik však tvrdí presný opak. Zasiahnuť musela aj polícia.


Cestujúci, ktorí sa včera okolo obeda viezli linkou číslo 91, mali jednoducho smolu. Incident sa totiž vyostril natoľko, že všetci museli z autobusu vystúpiť. Boli však svedkami niečoho, čo im doslova vyrazilo dych.

„Akože odstaviť celý autobus kvôli dvom čiernym pasažierom je podľa mňa dosť na hlavu, navyše, jeden z nich chcel ujsť, no páni revízori ho chytili a doslova je*li o zem a tam mu lámali ruky,“ opísal svedok, ktorý situáciu zachytil na videu.

Dodal, že pán, ktorý záznam natočil detailnejšie, musel video na žiadosť revízorov vymazať. Sťažnosti sa po zverejnení záznamu na sociálnej sieti len tak hrnuli. „Revízor na to nemá právo a zadržať ho nemal. Je to niečo neskutočné, čo sa na tom Slovensku už deje. A ako vždy každému všetko prejde a aj týmto revízorom,“ uviedol Juraj, ktorého situácia pobúrila natoľko, že napísal sťažnosť priamo Dopravnému podniku Bratislava.

Cestujúci museli vystúpiť z autobusu.
Cestujúci museli vystúpiť z
Zdroj: Tip čitateteľa

V nej podrobne opísal, čo sa dialo. Muž, ktorý nemal cestovný lístok sa snažil vyhnúť kontrole, no neunikol pozornému oku revízorov. Keďže sa snažil utiecť, zadržali ho. Podľa ľudí však spôsob, akým pracovníci DPB zakročili, bol za hranicou ich právomocí.

„Pán na videu leží v priestore zadných dverí a jeden revízor na ňom „sedí“ a druhý revízor mu pomáha a zadržiava cestujúceho, ktorý sa nepreukázal cestovným lístkom. Obaja revízori sú agresívni a muža zadržiavajú,“ napísal Juraj do sťažnosti.

Útok na revízora?

Dopravný podnik však celú situáciu vníma inak. Ako uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová, cestujúci sa pri výkone kontroly nevedel preukázať platným cestovným lístkom, odmietol zaplatiť pokutu a tiež sa odmietol preukázať dokladom totožnosti na vypísanie hlásenia o pokute.

„Nakoľko sa začal voči revízorovi správať agresívne, bola privolaná policajná hliadka, ktorá odstavila vozidlo a z tohto dôvodu museli cestujúci z vozidla vystúpiť,“ vysvetlila A. Volfová. Podľa jej slov bol dispečing informovaný a ihneď zabezpečil náhradný spoj.

Bratislava neprestáva prekvapovať: VIDEO Sex na zastávke MHD priamo za bieleho dňa

A ako dopadol cestujúci, ktorý mal napadnúť revízora? Okrem pokuty, ktorú by zaplatil za to, že nemal lístok a cestoval načierno, si poriadne zavaril. Polícia mu udelila poriadkovú pokutu, zároveň bol predvedený na obvodné oddelenie policajného zboru. „Revízor bol sprevádzaný službou SBS, ktorá má oprávnenie zasiahnuť pri mimoriadnych situáciách,“ dodala na záver hovorkyňa.

Dva tábory

Na sociálnej sieti sa však pod videom strhla vášnivá debata o tom, či revízori svoju moc nezneužívajú. Zároveň sa však mnohí pýtali, ako sa mal revízor vôbec zachovať, keďže cestujúci odmietal spolupracovať. „Zvalenie na zem je držanie a útok?“ ohodnotil Martin. Iní však podobné správanie zažili na vlastnej koži. „Mňa tiež takto j*bli o zem, mala som 16 a ledva 49 kg,“ uviedla jedna z diskutujúcich. 


Galéria

Cestujúci museli vystúpiť z Cestujúci museli vystúpiť z

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin
VIDEO: tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články