Zrážka cyklistu s vlakom pri Nových Zámkoch: Mladík nemal šancu ťažké zranenia prežiť | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Zrážka cyklistu s vlakom pri Nových Zámkoch: Mladík nemal šancu ťažké zranenia prežiť

Na snímke osobný vlak, ktorý zrazil  27-ročného cyklistu na nechránenom železničnom priecestí v obci Kmeťovo v okrese Nové Zámky
Na snímke osobný vlak, ktorý zrazil 27-ročného cyklistu na nechránenom železničnom priecestí v obci Kmeťovo v okrese Nové Zámky
Zdroj: KR PZ v Nitre
17.08.2018 11:05

KMEŤOVO - V obci Kmeťovo v okrese Nové Zámky zrazil osobný vlak 27-ročného cyklistu. Cyklista utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Tragická nehoda sa stala vo štvrtok (16.8.) o 20. hodine na nechránenom železničnom priecestí.


„Muž jazdiaci na bicykli vošiel do koľajiska. Aj napriek tomu, že rušňovodič použil rýchločinné brzdenie a výstražné zvukové znamenie, zrážke už nedokázal zabrániť,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Rušňovodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého cyklistu bude vykonaná pitva, pri ktorej bude z krvi zisťované aj prípadné požitie alkoholu. Poverený policajt Oddelenia železničnej polície v Nových Zámkoch začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články