Nebohý Henry je už doma: FOTO Do rodnej krajiny ho odviezol vládny špeciál | Topky.sk

Utorok, 20. august 2019. Meniny má Anabela, zajtra Jana.

Nebohý Henry je už doma: FOTO Do rodnej krajiny ho odviezol vládny špeciál

Rodina je zo smrti Henryho zdrvená
Rodina je zo smrti Henryho zdrvená
Zdroj: FB/Henry John, Topky/Vlado Anjel
19.06.2018 09:39

BRATISLAVA - Telo Filipínca Henryho Acordu, ktorý zomrel po tom, čo ho Juraj Hossu kopol do hlavy na Obchodnej ulici v Bratislave, previezol do rodnej krajiny vládny špeciál. Ním sa prepravili aj pozostalí a smútiaca rodina.


Vládny špeciál s mŕtvym Henrym a rodinou odletel z bratislavského letiska v pondelok o 13-tej hodine. Prevoz Henryho s jeho rodinou a vybavenie všetkých náležitostí ponúkla pozostalým ministerka vnútra Denisa Saková. Henryho telo sprevádzala jeho mama aj so sestrou a blízki priatelia.

Nebohého Henryho priviezli na bratislavské letisko o pol dvanástej.
Nebohý Henry je už
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Herny odletel do svojej rodnej krajiny vládnym špeciálom.
Nebohý Henry je už
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Henryho tela sprevádzala jeho mama, sestra a blízki kamaráti.
Nebohý Henry je už
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Nebohý Henry je už
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

K brutálnemu útoku došlo v sobotu 26. mája v ranných hodinách. Henry sa snažil brániť svoje dve kolegyne, ktoré obťažoval značne podgurážený Juraj Hossu z Dunajskej Stredy. Na záberoch, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach, vidno ako Hossu udrie Henryho. Ten spadne a agresor ho brutálne kopne do hlavy. Na Filipínca si ešte vyloží nohu a fotí si ho. Záchranári sa ho pokúšali oživovať 30 minút, skončil však v kóme s masívnym krvácaním do mozgu. Niekoľko dní po surovom útoku Henry v nemocnici zomrel.

Juraj Hossu tvrdí, že si z osudnej noci nič nepamätá.
Nebohý Henry je už
Zdroj: Vlado Anjel

Polícia Hossua zadržala bezprostredne po útoku, prokurátor ho však prepustil na slobodu, Opakovane ho vzali do väzby až po masívnej odozve verejnosti, ktorá tento brutálny čin odsúdila. Za nebohého Henryho sa konala aj spomienková akcia s názvom Spravodlivosť pre Henryho.

Ďakujem, Slovensko

Vládny špeciál s telom zosnulého Henryho Acordu pristál na letisku vo filipínskej Manile dnes okolo 04.00 h SEČ. Na letisko sa s ním prišli rozlúčiť desiatky ľudí, vrátane filipínskeho ministra zahraničných vecí. Informovala o tom polícia na svojom Facebooku. 

Vládny špeciál s telom
Zdroj: FB/Polícia SR

"Kým oni ďakovali Slovensku za pomoc, delegácia z Ministerstva vnútra sa ospravedlňovala za spôsobenú bolesť. Jeden chlapec dokonca držal transparent s nápisom Ďakujem Slovakia, ktorým ocenil podporu slovenskej verejnosti rodine zosnulého," píše polícia.

Vládny špeciál s telom
Zdroj: FB/Polícia SR


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články