František (36) sa vlámal do bytu za účelom krádeže: Odvážne ženy ho ale nenechali odísť | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

František (36) sa vlámal do bytu za účelom krádeže: Odvážne ženy ho ale nenechali odísť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
13.04.2018 12:47

KOMÁRNO – Akčné ženy z bytovky na Družstevnej ulici v Komárne chytili zlodeja, ktorý chcel kradnúť v jednom z bytov v bytovom dome. Neznámeho muža, ktorý preskočil vo štvrtok (12.4.) popoludní oplotenie domu, si z okna svojho bytu všimla 63-ročná Magdaléna.


Videla, ako muž vytiahol zo zámku jednej z garáží kľúče. Žena vybehla na ulicu a zalarmovala obyvateľov bytovky. "Všetko, čo videla, opísala 70-ročnej Alžbete, zároveň jej ukázala, z ktorých dverí vybral muž kľúče. Dôchodkyňa vedela, že byt patrí 82-ročnej Márii, ktorá práve polieva záhradku," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Pani Alžbeta vošla do bytu Márie. Pozorne prezrela izby a keď vychádzala von z bytu, vybehol neznámy muž. Ujsť sa mu však nepodarilo, pretože ho na chodbe spacifikovala a až do príchodu polície zadržala 50-ročná Alžbeta. Ženy stihli do príchodu polície prezrieť podozrivému vrecká a zistiť, že Márii ukradol z peňaženky 15 eur. 

Policajti predviedli 36-ročného Františka z komárňanskej mestskej časti Veľký Harčáš na oddelenie, kde ku skutku vypovedal. Muž nebol pre policajtov neznámy, už v minulosti sa dopúšťal majetkovej trestnej činnosti.

Vyšetrovateľ po vykonaní všetkých procesných úkonov obvinil Františka zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Zároveň spracoval podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie. Keďže obvinený skutok spáchal na chránenej osobe, hrozí mu v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na tri až desať rokov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: gettyimages.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články