FOTO Centrála Smeru v Žiline v plameňoch: Na budove sa objavil nápis "Zlodeji" | Topky.sk

Utorok, 22. január 2019. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

FOTO Centrála Smeru v Žiline v plameňoch: Na budove sa objavil nápis "Zlodeji"

V Žiline horela strecha budovy Smeru
V Žiline horela strecha budovy Smeru
Zdroj: Foto: Reprofoto Tv Markíza
16.03.2018 12:25

ŽILINA - Budovu krajskej kancelárie strany SMER-SD v Žiline zachvátil v noci požiar. Mohlo ísť o úmysel, pretože na budove pribudol aj nápis "Zlodeji".


V budove má poslaneckú kanceláriu Igor Choma, či podpredseda strany Juraj Blanár. Ako informuje televízia Markíza niekto na prístrešok vyhodil horiacu pneumatiku, odkiaľ sa oheň rozšíril na strechu krajského sídla strany. Budova sa nachádza v blízkosti centra mesta. 

FOTO Centrála Smeru v
Zdroj: Foto: Reprofoto Tv Markíza

Zrejme nešlo o náhodu, čo môže potvrdzovať skutočnosť, že na budove pribudol sprejom nastriekaný veľký nápis "Zlodeji". Na mieste zasahovali hasiči, plamene neprenikli do interiéru. "Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že horí časť strechy a je zadymené podkrovie. Hasičom sa požiar podarilo dostať pod kontrolu do 20 minút od príchodu a úplne zlikvidovať pred druhou hodinou ráno," informovala hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová.

Pri požiari nedošlo k žiadnym zraneniam, zasahovalo 10 hasičov so štyrmi kusmi techniky z hasičskej stanice v Žiline. "Príčinou vzniku požiaru bolo pravdepodobne úmyselné konanie neznámej osoby," doplnila Farkasová. 

FOTO Centrála Smeru v
Zdroj: Foto: Reprofoto Tv Markíza

"Môžem potvrdiť, že polícia v Žiline prijala trestné oznámenie o požiari prístrešku budovy na ulici Komenského v Žiline. Momentálne vykonávame procesné úkony, začali sme trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci," povedala hovorkyňa žilinských policajtov Jana Balogová. Hasiči zasahovali v budove okolo polnoci.


Galéria

V Žiline horela strecha

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
ZDROJ: TASR
FOTO: Reprofoto Tv Markíza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články