°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Policajný šéf a mafiánsky boss Černák: Slovná vojna, aká tu už dávno nebola!

Mikuláš Černák
Mikuláš Černák
Zdroj: Foto: Ján Zemiar
21.02.2018 17:00

BRATISLAVA - Ostré výmeny názorov dvoch vplyvných mužov s obrovským rozdielom. Jeden na strane spravodlivosti, druhý z prostredia mafie. Niekdajší basnkobystrický boss Mikuláš Černák reagoval na slová šéfa inšpekcie Ministerstva vnútra SR Milana Lučanského.


Uplynulý týždeň priniesol denník Sme informáciu o uniknutej nahrávke, ktorá spochybňuje majetok policajného inšpektora Milana Lučanského. Práve on sa ešte ako vyšetrovateľ postaral o Černákovo uväznenie. Boss všetkých bossov na neho ukazuje prstom. "Svoj rýchly kariérny postup si aj so Šufliarskym zabezpečili na mojom mene a to tak, že z ôsmich vrahov urobili svedkov, aby z jedného Černáka mohli urobiť celú organizovanú skupinu," vyjadril sa Černák prostredníctvom administrátora, ktorý mu spravuje účet na sociálnej sieti.  Reagoval tak na Lučanského mlčanie v otázkach preukazovania svojho majetku. 

Najznámejší slovenský väzeň Mikuláš Černák začal o svojej temnej minulosti hovoriť pred rokmi. "Keďže som v roku 2014 prelomil svoje mlčanie a začal spolupracovať s tímom vyšetrovateľov, ktorí ku dnešnému dňu úspešne objasnili 22 skutkov vrážd, o ktorých podľa vlastných slov Lučanský vedel a neobjasňoval ich, snaží sa spolu so Šufliarskym spochybniť mňa a zároveň aj tých vyšetrovateľov, ktorí si zaslúžia určite väčší rešpekt a uznanie ako Lučanský, ktorý sa dnes iba bojí tej pravdy, ktorá ho dobieha každým dňom viac a viac," vyznal sa Černák. 

Prvý viceprezident Prezídia Policajného
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Byt na Floride

Šéf inšpekcie Lučanský mal byt na Floride podľa nahrávky získať za nelegálne zarobené peniaze. "Vyjde najavo, že Lučanský tie peniaze prepral, neprešli z jeho účtu, že sa bál, že to musel povedať Kaliňákovi, že si tam kúpil byt a takéto veci. Keď je pravda, tak hovorme len pravdu," povedal to na nahrávke v minulosti stíhaný podnikateľ Michal Chynoradský.

Lučanský priznal, že sa s Chynoradským pozná, ale tvrdí, že sa ich cesty rozišli potom, ako sa dozvedel o Chynoradského kriminálnom pozadí. Podnikateľ podľa Lučanského zámerne vyhotovil nahrávku, aby ho zdiskreditoval a nie je pravda, že by byt kúpil z nelegálne získaných peňazí. "Dvojizbový byt v USA je lacnejší ako garsónka v Bratislave. Keďže som predal staršiu nehnuteľnosť na Slovensku, nemusel som si na to brať hypotéku, obaja s manželkou slušne zarábame, mali sme našetrené peniaze," povedal Lučanský s tým, že nehnuteľnosť kúpili štyria a vyplatenie spolumajiteľov vie vydokladovať. Ministerstvo vnútra tvrdí, že Lučanský im do svojho priznania dovolil nahliadnuť a je v ňom priznané spoluvlastníctvo nehnuteľnosti v USA. 

Lučanského majetok

Pred dvoma rokmi denník Nový Čas upozornil na Lučanského vilu pri Martine, odhadol ju na 620-tisíc eur. Lučanský v roku 2015 zarobil 50-tisíc eur. Na vilu by tak robil 12 a pol roka, pričom by žil z peňazí niekoho iného. Podľa ministerstva vnútra je cena vily 330-tisíc eur. Okrem toho sa v minulosti dostal aj k policajnému bytu v bratislavskej Rači za 85-tisíc eur. "Milan Lučanský je jedným z policajtov, ktorý sa nebál vyšetrovať členov podsvetia v čase, keď to iní policajti či prokurátori z obavy o svoj život odmietli. Aj vďaka jeho práci sú dnes ľudia ako Černák za mrežami na doživotné tresty, preto má našu absolútnu dôveru," uviedlo ministerstvo vo svojom stanovisku.  


Galéria

Mikuláš Černák Prvý viceprezident Prezídia Policajného

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
ZDROJ: TASR
FOTO: Archív Topky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články