°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Zvrat vo vyšetrovaní pádu vrtuľníka v Prešove: Všetko je inak! Toto má byť skutočná príčina

Tragédia pri Prešove
Tragédia pri Prešove
Zdroj: Foto: HAZZ
09.02.2018 13:25

BRATISLAVA – Uplynulý rok v máji otriasla celým Slovenskom smutná správa o páde policajného vrtuľníka pri Prešove. Stroj sa zrútil počas spoločného cvičenia a zahynuli pri ňom dvaja hasiči. Prvotné správy hovorili o tom, že za nešťastím je technická porucha. Najnovšie na povrch vyplávali nové skutočnosti a všetko bolo inak.


Za pádom policajného vrtuľníka z mája minulého roka v Prešove, pri ktorom zahynuli dvaja hasiči, je ľudský faktor, a nie chyba motorov, ako na začiatku informovalo ministerstvo vnútra. Uviedla to vo večernej spravodajskej relácii televízia Markíza, ktorej to mali neoficiálne potvrdiť dva nezávislé zdroje.

Zvrat vo vyšetrovaní pádu
Zdroj: Foto: FB/Polícia

Kým podľa výsledkov prvého skúmania čiernych skriniek v Prahe bola príčinou pádu technická porucha, teraz podľa televízie všetko smeruje k záveru, že zlyhal ľudský faktor. Ako ďalej uviedla Markíza, v najbližších dňoch sa chce s príbuznými po obetiach a preživšími osobne stretnúť minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), ktorého rezort by mal potom detaily udalosti predostrieť aj verejnosti.

Zvrat vo vyšetrovaní pádu
Zdroj: TASR

Zvrat vo vyšetrovaní pádu
Zdroj: TASR – Milan Kapusta

Haváriu policajného vrtuľníka Bell 429, ktorý sa zrútil pri výcviku hasičov z výšky asi 100 metrov, neprežili dvaja hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Radoslav Lacko (1968) a Peter Toďor (1974), ktorým počas poslednej rozlúčky v máji minulého roka prišli vzdať hold stovky ľudí.

Zvrat vo vyšetrovaní pádu
Zdroj: TASR

V najbližšom čase sa uzavrie vyšetrovanie pádu policajného vrtuľníka

V najbližšom čase zasadne komisia, ktorá uzavrie prípad vlaňajšej májovej nehody policajného vrtuľníka Bell 429. "Až potom bude možné poskytnúť bližšie informácie a presné príčiny pádu stroja," uviedol hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov. 


Galéria

Tragédia pri Prešove

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
ZDROJ: TASR, SITA
FOTO: TASR/Vladimír Benko, TASR – Milan Kapusta

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články