FOTO Dramatická záchrana vo Vysokých Tatrách: Pomoc pre zranenú Slovenku (31) | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

FOTO Dramatická záchrana vo Vysokých Tatrách: Pomoc pre zranenú Slovenku (31)

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: Foto: HZS
13.01.2018 20:43

POPRAD - Členov Horskej záchrannej služby (HZS) vo Vysokých Tatrách privolali v sobotu na pomoc 31-ročnej Slovenke, ktorá sa šmykla na zľadovatenom snehu nad Žabími plesami. Turisti smerovali na Chatu pod Rysmi, ktorá je v tomto období zatvorená. Po páde sa mladá žena sťažovala na bolesti hrudníka a komplikácie s dýchaním.


Štyria profesionálni a dvaja dobrovoľní záchranári HZS odišli zranenej na pomoc. Poveternostné podmienky nedovolili nasadiť do záchrannej akcie vrtuľník. Po príchode záchranárov turistke poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pomocou nosidiel ju transportovali na Popradské pleso. Na prístupovej komunikácii k Popradskému plesu ju horskí záchranári odovzdali privolanej posádke Rýchlej záchrannej pomoci. Informuje o tom HZS na svojom webe.

FOTO Dramatická záchrana vo
Zdroj: Foto: HZS

FOTO Dramatická záchrana vo
Zdroj: Foto: HZS

FOTO Dramatická záchrana vo
Zdroj: Foto: HZS

FOTO Dramatická záchrana vo
Zdroj: Foto: HZS

Na pomoc išli aj mladej dievčine

Horských záchranárov privolali do okolia Bílikovej chaty vo Vysokých Tatrách v sobotu popoludní na pomoc k 17-ročnému dievčaťu, ktoré bolo v bezvedomí. Záchranári ho po vyšetrení v stabilizovanom stave pomocou nosidiel transportovali na Hrebienok a následne služobným terénnym vozidlom do Starého Smokovca.  Informáciu zverejnila Horská záchranná služba na svojom webe.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: HZS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články