Utorok26. september 2023, meniny má Edita, zajtra Cyprián, Damián

Tomáš z Liptovského Mikuláša má problém: Policajti mu našli vyše 80 gramov metamfetamínu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Liptovskomikulášska a žilinská polícia vykonala v uplynulých dňoch akciu zameranú na vyhľadávanie a zamedzenie drogovej trestnej činnosti, počas ktorej skončil v rukách mužov zákona 26-ročný Tomáš z Liptovského Mikuláša. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

„Na základe operatívnych informácií polícia zistila, že mladý muž v uvedený deň vycestoval do Bratislavy, kde si od presne nezistenej osoby zadovážil kryštalickú látku bielej farby,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa a spresnila, že látku následne priviezol do mesta Liptovský Mikuláš.

Igelitové vrecko s obsahom 80,4 gramu kryštalickej látky našli muži zákona u 26-ročného Tomáša pri osobnej prehliadke. „Zaistená látka bola podrobená predbežnej kriminalistickej expertíze, na základe ktorej sa potvrdila prítomnosť metamfetamínu. Množstvo látky predbežne zodpovedá 475 obvykle jednorazovým dávkam drogy,“ vysvetlila Balogová. Podľa nej je minimálna hodnota zaistenej drogy na čiernom trhu viac ako 4000 eur.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Balogová doplnila, že vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. „Obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,“ uzavrela.

Viac o téme: DrogyMetamfetamínPolícia Liptovský Mikuláš
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu