Podarená rodinka z Brna: FOTO Cez okno predávali dcéry heroín, matka (35) riadila biznis | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Podarená rodinka z Brna: FOTO Cez okno predávali dcéry heroín, matka (35) riadila biznis

Zdroj: Foto: Polícia ČR
18.11.2017 17:59

BRNO - Neuveriteľný prípad riešia brnenskí kriminalisti. Nabehli do bytu, kde vykonali prehliadku. Z nálezu sa nestačili diviť a ostali doslova otrasení. Priamo z okna bytu predávala matka s maloletými dcérami tvrdé drogy.


Policajti najprv zhromažďovali operatívnou prácou poznatky a potom udreli. Nabehli do jedného z brnenských bytov v blízkosti centra. „Na mieste sa nachádzala žena (35) a jej dcéry. Pri vstupe do bytu sa jedna zo žien uzamkla na toalete a spláchla. Kriminalisti následne demontovali WC a zistili, že sa dievča pokúsilo zlikvidovať taštičku s balíčkami heroínu. Uviazla v odpadovej rúre,” opísala situáciu hovorkyňa českých policajtov Andrea Cejnková. 

Podarená rodinka z Brna:
Zdroj: Foto: Polícia ČR
Podarená rodinka z Brna:
Zdroj: Foto: Polícia ČR

Policajti zaistili 48 nachystaných balíčkov s heroínom a tiež hotovosť presahujúcu jedenásťtisíc českých korún (okolo 430 eur) za už predaný materiál. Ženy nič nepopreli a ku všetkému sa priznali.   

Podarená rodinka z Brna:
Zdroj: Foto: Polícia ČR

Heroín predávali cez okno dcéry

Podarená rodinka si týmto spôsobom zarábala najmenej od začiatku tohto roka. „Na činnosti sa mali podieľať maloleté dcéry, ktoré namiesto povinnej školskej dochádzky "pracovali" doma a predávali heroín cez okno bytu,” ozrejmila policajná hovorkyňa. 

Podarená rodinka z Brna:
Zdroj: Foto: Polícia ČR

Kriminalisti celý prípad ďalej vyšetrujú, zatiaľ bola za trestné činy nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a s jedmi a ohrozovania výchovy dieťaťa obvinená tridsaťpäťročná žena. Keď jej vinu dokážu, hrozí jej až päťročné väzenie.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Polícia ČR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články