Jánovi (41) sa nahlásenie bomby v RTVS vypomstilo: Hrozí mu až päť rokov | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Jánovi (41) sa nahlásenie bomby v RTVS vypomstilo: Hrozí mu až päť rokov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
05.07.2017 11:42

BRATISLAVA - Policajti obvinili 41-ročného Ján Z. z Bratislavy z prečinu šírenia poplašnej správy. Obvinený podľa polície v utorok v popoludňajších hodinách nahlásil bombu v priestoroch budovy televízie v Mlynskej doline.


V utorok krátko po 15:15 prostredníctvom linky 158 polícii oznámili prítomnosť bomby v priestoroch budovy verejnoprávnej televízie v bratislavskej Mlynskej doline. Policajti opäť vykonali všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a evakuovali približne 150 osôb. Priestory následne prehľadali so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín, pričom prehliadku ukončili s negatívnym výsledkom.

V rámci operatívno-pátracej činnosti policajti v krátkom čase vypátrali muža dôvodne podozrivého z nahlásenia nepravdivej správy, eskortovali ho na policajné oddelenie. Na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 41-ročnému Jánovi Z. z Bratislavy z prečinu šírenia poplašnej správy. Po vznesení obvinenia ho previezli do jednej z bratislavských nemocníc.

Za vedomé oznámenie nepravdivej poplašnej správy a spôsobenie nebezpečenstva vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva hrozí obvinenému v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články