Požiar lesa pri Nesluši už hasiči likvidujú: Evakuácia 30 ľudí z horiaceho vchodu v Prešove | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Požiar lesa pri Nesluši už hasiči likvidujú: Evakuácia 30 ľudí z horiaceho vchodu v Prešove

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Jan Zemiar
28.05.2017 19:30

NESLUŠA - V katastri obce Nesluša v okrese Kysucké Nové Mesto dnes krátko pred 18.00 h vypukol požiar lesa, rúbaniska a mladiny. Oheň sa tam rozšíril na plochu asi 300 x 300 metrov v ťažko dostupnom teréne.


"Doposiaľ sa pri udalosti nikto nezranil," dodala. Požiar lesa, rúbaniska a mladiny pri Nesluši v okrese Kysucké Nové Mesto sa hasičom o 20.00 h podarilo dostať pod kontrolu a likvidujú ho. Požiar, ktorý vypukol dnes krátko pred 18.00 h v ťažko dostupnom teréne, sa rozhorel na mladých stromčekoch a zasiahol celkovú plochu približne 1,5 hektára. 

Pri udalosti zasahuje viac ako 30 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, na pomoc im prišli aj dobrovoľníci z Kysuckého Lieskovca, informovalo na sociálnej sieti Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Prešovskí hasiči evakuovali z horiaceho vchodu 30 ľudí

Prešovských hasičov privolali dnes podvečer k požiaru v bytovke na 5. poschodí na Ulici Arm. gen. Svobodu 26 na sídlisku Sekčov v Prešove. Z vchodu evakuovali do bezpečia asi 30 ľudí. Na mieste zasahuje 12 hasičov so štyrmi kusmi hasičskej techniky. Podľa operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, k zraneniam osôb nedošlo. Požiar bol okolo 19.00 h už lokalizovaný. Jeho príčiny a výška škody sú v štádiu vyšetrovania. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články