Vandali si našli novú zábavku, v Lamači masakrujú policajtov | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Vandali si našli novú zábavku, v Lamači masakrujú policajtov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš
06.03.2017 11:30

BRATISLAVA - V bratislavskom Lamači majú vandali zaostrené na makety policajtov, ktoré pomáhajú dodržiavať povolenú rýchlosť. Dve napodobneniny mužov zákona, ktoré samospráva osadila ešte na konci minulého roka, poškodili a ukradli.


Makety mestská časť osadila na uliciach Pod Zečákom a Podháj v blízkosti základnej školy. "V prípade oboch úsekov ide o miesta, kde vodiči nedodržujú stanovenú povolenú rýchlosť a hrozí kolízia s chodcami. Makety mali preto vytvárať psychologický efekt a nútiť vodičov ísť pomalšie,“ vysvetlil Marek Poláš z lamačského miestneho úradu. 

Obeťou vandalov sa najskôr stala maketa na ulici Pod Zečákom v tzv. starom Lamači, tú ukradli už dvakrát. "Prvýkrát ukradli iba maketu, keď sme ju nahradili novou, nastriekali na ňu sexuálny symbol. Na konci februára však aj túto maketu ukradli, tentoraz aj s konštrukciou," informoval Poláš. 

Podobne skončila aj maketa na ulici Podháj. "Dnes ráno sme zistili, že niekto maketu vyvrátil, budeme ju musieť opraviť a nanovo zabetónovať," referoval. Náklady na jednu maketu i s osadením predstavujú približne 464 eur. Mestská časť upovedomila i políciu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Oliver Ondráš

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články