°C

Utorok, 18. február 2020. Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta.

Obrovský požiar vo Svite: Horelo desať garáží, príčina zatiaľ nie je známa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
30.08.2016 20:30

SVIT – V podtatranskom meste Svit vypukol dnes v popoludňajších hodinách rozsiahly požiar, ktorý zasiahol desať garáží na Štúrovej ulici. Podľa veliteľa zásahu Vladimíra Suržina z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Poprade požiar je momentálne lokalizovaný.


„Úlohou našej jednotky bolo zabrániť rozšíreniu požiaru z pravej aj z ľavej strany. To sa nám podarilo a teraz pokračujú likvidačné práce na streche,“ opísal priebeh zásahu Suržin. Ako doplnil, z garáži vytiahli autá a ostatné nebezpečné látky, ktoré by zapríčinili šírenie požiaru.

„O tom, že nám horí garáž, som sa dozvedela od suseda, ktorý je mestským policajtom. Hneď po príchode na miesto sme preparkovali auto, ktoré nám obhorelo. Strechu na garáži máme úplne zničenú,“ opísala majiteľka jednej zo zasiahnutých garáží.

Pri požiari zasahovali hasiči z Popradu, Mengusoviec a Vysokých Tatier. Podľa Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove na mieste zasahovalo 11 príslušníkov s piatimi kusmi techniky. „Príčina požiaru sa zatiaľ vyšetruje. Škody budú vyčíslené neskôr,“ doplnil veliteľ zásahu. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články