°C

Piatok, 14. august 2020. Meniny má Mojmír, zajtra Marcela.

Pozor na falošných revízorov v bratislavskej MHD! Jedného dnes chytili

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Ján Hargaš
15.05.2015 11:29

BRATISLAVA - V autobuse bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) sa objavil falošný revízor. Pri falošnej kontrole ho prichytili praví revízori Dopravného podniku Bratislava (DPB). Dopravný podnik preto vyzýva cestujúcich, aby boli obozretní a pripomínajú, že revízori DPB sú označení odznakmi na viditeľnom mieste. Každý revízor má zároveň preukaz na výkon kontroly cestovných lístkov, ktorým je povinný sa na požiadanie cestujúceho preukázať. Informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.


Muža, ktorý sa vydával za revízora, odhalili pracovníci DPB vo štvrtok 14. mája v popoludňajších hodinách v jednom zo spojov bratislavskej MHD. Falošného revízora nachytali, ako kontroluje nemecky hovoriaceho cestujúceho a jednu rozhorčenú cestujúcu, priblížila Volfová. Cestujúca vraj mala výhrady k spôsobu, akým muž vykonával kontrolu. Revízori DPB si situáciu všimli a začali ju riešiť. Ako informovala Volfová, muža, ktorý sa vydával za revízora, sa pýtali, aké má oprávnenie na kontrolu cestovných lístkov. "Tento muž ukázal kartu súkromnej spoločnosti a tvrdil, že je revízor," priblížila Volfová. To mu však zamestnanci DPB neuverili, privolali dispečing DPB a políciu.

"Hliadka Policajného zboru v čase okolo 16.00 hod súčinnosť pracovníkom Dopravného podniku na Kuklovskej ulici, nakoľko v prostriedku MHD sa osoba pod vplyvom alkoholu preukazovala falošným preukazom pracovníka Dopravného podniku," uviedol hovorca bratislavských policajtov Michal Szeiff. "Dispečing spísal na mieste udalosti podrobný zápis a polícia falošného revízora zadržala a predviedla na výsluch," uzavrela Volfová.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Ján Hargaš

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články