Expolicajt Jozef obvinený zo surovej vraždy manželov ostáva vo väzbe | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Expolicajt Jozef obvinený zo surovej vraždy manželov ostáva vo väzbe

Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.08.2013 11:22

BANSKÁ BYSTRICA - Expolicajt Jozef H., stíhaný za surovú vraždu manželov Anny a Milana Š. z Veľkej Lehoty, ostáva vo väzbe aj po skončení vyšetrovania. Dnes o tom rozhodol senát Okresného súdu v Banskej Bystrici. Rozhodnutie je právoplatné, pretože obvinený nepodal voči nemu sťažnosť.


Súd rozhodoval o väzbe Jozefa H. po podaní obžaloby, ktorú podal prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici. Expolicajta viní z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu so zločinom porušovania domovej slobody. Za to mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie. 

Bývalý policajt do odchodu do výsluhového dôchodku pôsobil na Úrade na ochranu ústavných činiteľov. Mal prezývku Kosatka a považovali ho za človeka neagresívneho, ktorý veci rieši profesionálne.

Do domu zavraždených prišiel v stredu 13. februára 2013 večer. Došlo k výmene názorov, pri ktorej expolicajt manželov v skratovom konaní fyzicky napadol, zastrelil a následne rozštvrtil. Ostatky zavraždených sa našli v kôlni pri chalupe, ktorá patrí expolicajtovi. Časti tiel s vražednou zbraňou údajne hodil do Dunaja. 

Polícia začala pátrať po manželoch ako nezvestných v piatok 15. februára na žiadosť príbuzných. Dôchodcovia sa neozývali, ani nebrali mobilný telefón. Pri prvej prehliadke ich domu sa našli peniaze, doklady a mobilný telefón, ale aj nábojnica kalibru 7,65 milimetrov a krvavé škvrny, ktorých expertíza potvrdila, že ide o ľudskú krv.

Polícia sa sústredila na expolicajta Jozefa H. ako suseda nebohých manželov, ktorý v tom čase v chalupe už nebol. Policajtom sa ozval v nedeľu ráno a k vraždám sa priznal. Za motív vražedného útoku sa považuje spor o spoločnú prístupovú cestu k domu obetí a k policajtovej chalupe. Na návrh nebohých sa malo v marci začať na súde pojednávanie v tejto veci. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články