Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Údajného bossa nitrianskeho podsvetia obvinili z vraždy Sýkoru

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Famous
15.05.2013 14:47

BRATISLAVA - Prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR dal návrh na väzbu Ľuboša F., považovaného za bossa nitrianskeho podsvetia, v súvislosti s najnovším obvinením z vraždy Miroslava Sýkoru z 90. rokov. O návrhu na väzobné stíhanie bude rozhodovať Okresný súd Bratislava I vo štvrtok 16. mája. Dnes informoval právny zástupca Ľuboša F. Ladislav Kuruc.


Ľuboš F. v prítomnosti svojho advokáta vypovedal v pondelok (13.5.) popoludní pred vyšetrovateľom takmer hodinu a pol a rozhodne popieral akúkoľvek účasť na vražde zakladateľa skupiny sýkorovcov, ktorá sa odohrala na začiatku februára 1997 pred bratislavským hotelom Holiday Inn na Bajkalskej ulici. Prípad dozoruje Odbor osobitného určenia Generálnej prokuratúry SR. Z vraždy Sýkoru, silného muža bratislavského aj slovenského podsvetia, polícia obvinila dovedna štyroch ľudí, medzi nimi je aj muž v hlavnom meste známy pod prezývkou Kofola. Kvarteto spolupracovalo so zavraždeným Petrom Križanovičom, prezývaným Duran. Práve Duran mal mať so Sýkorom spory v súvislosti s rozdelením lupu takmer 200 miliónov Sk z pobočky Všeobecnej úverovej banky (VÚB) v Nitre. Obvineného Ľuboša F. zadržala polícia v nedeľu 12. mája pred polnocou v jeho dome v Nitre.

Ľuboša F. už dávnejšie obvinili z podielnictva aj vraždy Petra Čongárdyho, alias Čongiho, ktorý bol jedným z nastupujúcich bossov sýkorovcov. V skupine mal na starosti financie. Zavraždili ho 9. septembra 2004 v Bratislave. Ľuboša F. doteraz stíhali na slobode. Vo väzbe bol len krátky čas. V minulosti jeho meno figurovalo v súvislosti s kauzou falošných diaľničných nálepiek, keď prípad pojednával Okresný súd Bratislava II a odvolací krajský súd. Meno Ľuboša F. sa skloňovalo aj s práve rekordnou krádežou vo VÚB v Nitre. On však osobne viac ráz pre médiá striktne odmietal prepojenie na podsvetie a vyhlasoval sa za podnikateľa. Sám mal byť na strane druhej, paradoxne práve blízky skupine sýkorovcov. Križanovič, alias Duran, presunul svoje aktivity do Nitry a začal údajne spolupracovať s Ľubošom F.

Polícia o prípade obvinenia Ľuboša F. v pondelok 13. mája mlčala a odporučila médiám, aby sa s otázkami obrátili na Generálnu prokuratúru SR. Tá tvrdí, že vzhľadom na závažnosť skutkov a osoby obvinených sa nebude v súčasnosti vyjadrovať. "Odbor osobitného určenia Generálnej prokuratúry SR vzhľadom na závažnosť skutkov a osoby obvinených nebude v súčasnosti poskytovať bližšie informácie v tejto trestnej veci," povedala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. K prípadu sa nevyjadrovalo ani Prezídium Policajného zboru SR.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Famous

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články