Manžel ju chcel zabiť nožom, brat musel vykopnúť dvere | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Manžel ju chcel zabiť nožom, brat musel vykopnúť dvere

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
26.12.2012 12:06

BRATISLAVA - Policajti v Spišskej Novej Vsi obvinili z obmedzovania osobnej slobody muža, ktorý nožom poranil svoju manželku a vyhrážal sa jej smrťou. Zachránil ju jej brat, ktorý vykopol zamknuté dvere.


Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, 31-ročný muž z obce Kolinovce v okrese Spišská Nová Ves v utorok 25. decembra okolo obeda v rodinnom dome po hádke napadol svoju 26-ročnú ženu, ktorá si prišla prevziať veci.

"Útočník zamkol vchodové dvere domu a po hádke ju tak sotil, že padla zo stoličky. Potom vzal zo stola kuchynský nôž, priložil jej ho ku krku a vyhrážal sa, že ona odtiaľ neodíde, že najprv zabije ju a potom seba," uviedla Mésarová. Pri zápase s manželkou ženu nožom porezal na ľavej dlani, pričom sa jej opätovne vyhrážal zabitím. Žene sa podarilo utiecť do vedľajšej izby, kde sa obvinený muž snažil dobíjať až do príchodu brata napadnutej ženy, ktorý vykopol uzamknuté vchodové dvere.

Poškodená žena utrpela iba drobné rezné poranenie ľavej dlane, ktoré si nevyžiadalo lekárske ošetrenie a ani práceneschopnosť. Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov, stíhaný je na slobode.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články