Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

Hudobník (79) legendárnej kapely si opäť zavaril: Koncertoval v nacistickej uniforme... Rieši ho už POLÍCIA!

Roger Waters Zobraziť galériu (2)
Roger Waters (Zdroj: SITA/AP)

BERLÍN - Opäť sa vyznamenal. Kontroverzný hudobník a bývalý frontman skupiny Pink Floyd - Roger Waters (79) sa opäť stal stredobodom pozornosti. Počas koncertu v Berlíne sa na pódiu objavil v oblečení, ktoré pripomínalo nacistickú uniformu. Mnohých to poriadne nahnevalo a v tomto prípade už dokonca začala konať aj nemecká polícia.

Britský hudobník sa okrem svojho nesporného umenia preslávil aj vďaka viacerým kontroverziám. Tie spôsobil viacerými výrokmi, ktorými dlhodobo prirovnáva Izrael k nacistom za to, ako vystupuje v konflikte s Palestínou.

Minulý týždeň si však opäť vyslúžil poriadnu dávku kritiky. Počas koncertu v Berlíne sa totiž na pódiu objavil v uniforme nacistického vojaka a podľa mnohých zneuctil pamiatku miliónov židov, ktorí boli obeťami druhej svetovej vojny. 

K celej situácii sa vyjadril aj oficiálny profil Izraelu na sociálnej sieti Twitter. „Dobré ráno všetkým, okrem Rogera Watersa, ktorý zneuctil pamiatku Anny Farnkovej a 6 miliónov židov, ktorí boli zavraždení počas holokaustu," uviedli.

V celej záležitosti už navyše začali konať aj muži zákona. Tí začali vyšetrovanie vo veci podozrenia z podnecovania nenávisti. Pre magazín Jewis News to potvrdila samotná nemecká polícia a známy hudobník tak má na krku ďalší vážny problém.

Roger Waters
Zobraziť galériu (2)
Roger Waters  (Zdroj: SITA/AP)

Viac o téme: Roger Waters
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu