°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Rizikový Štaidl zápasí o život: Takto sa izoloval... A predsa sa nakazil!

Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
Zdroj: ČT
14.01.2021 14:00

PRAHA - Už týždeň bojuje Ladislav Štaidl (75) v nemocnici o život. Nakazil sa totiž koronavírusom. Ako pacient, ktorý prekonal rakovinu a prišiel o obličku, si uvedomoval, že sa musí maximálne chrániť. Urobil prísne opatrenia, ale... Aj tak dostal Covid-19.


Meno Ladislava Štaidla je profesijne spájané najmä s Karlom Gottom, súkromne zas s Ivetou Bartošovou, s ktorou mal syna. Práve Artur pred týždňom nechal svojho otca previezť do nemocnice, kde ho napojili na prístroje. 

Karel Gott a Ladislav
Zdroj: ČT

Ladislav Štaidl si uvedomoval, že je veľmi rizikovou osobou a snažil sa nákaze vyhnúť. V minulosti totiž prekonal rakovinové ochorenie, navyše dochádzal na dialýzu, keďže žil už len s jednou obličkou. Jeho imunita teda bola naozaj krehká. 

Preto sa skladateľ a hudobník rozhodol maximálne izolovať. Už od jari, keď sa koronavírus objavil v strednej Európe, zaviedol vo svojom živote prísny režim. „Nevychádzal vôbec von, psíka venčil na záhrade, jedlo mu vozili a nechávali pri prahu domu,” prezradil Blesku jeden z jeho známych, 

 

Rizikový Štaidl zápasí o
Zdroj: Profimedia

Hoci vo svojom byte žil Štaidl sám a nikoho k sebe nepúšťal, v dome sa pohybovalo množstvo ľudí. Žijú v ňom nielen jeho deti, ale aj iní podnájomníci vrátane notára. A tak sa tam zrejme občas vyskytli aj cudzí ľudia. Ladislav údajne v spoločných priestoroch používal rukavice, no nakoniec jeho opatrenia nestačili. Nakazil sa a Covid-19 ho pripútal nielen na nemocničné lôžko, ale aj k podporným prístrojom. Dúfajme, že skladateľ svoj boj o život vyhrá. 


Galéria

Ladislav Štaidl Karel Gott a Ladislav

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články