°C

Streda, 15. júl 2020. Meniny má Henrich, zajtra Drahomír.

Ďalší prominent pozitívny na COVID-19: Nákazu priznal Andrea Bocelli!

Andrea Bocelli bol pozitívny na koronavírus.
Andrea Bocelli bol pozitívny na koronavírus.
Zdroj: SITA
27.05.2020 09:29

RÍM - Svetoznámy taliansky tenorista Andrea Bocelli (61) v utorok prezradil, že v marci mal pozitívne testy na nový koronavírus, ale odvtedy sa už úplne uzdravil. Informovala o tom tlačová agentúra DPA, ktorá sa odvolala na taliansku agentúra ANSA.


Operný spevák sa rozprával s novinármi pred nemocnicou v meste Pisa, kam išiel darovať krv na výskum a experimentálnu liečbu krvnou plazmou určenou pacientom s ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus.

Bocelli povedal, že jeho manželka a ich dve deti sa tiež koronavírusom nakazili, ale nikto v rodine nemal vážny priebeh ochorenia. "Bola to len mierne zvýšená teplota - 37,2 alebo 37,3 (stupňa Celzia), ale možno ani to nie," dodal umelec v Pise, ktorá sa nachádza v talianskom regióne Toskánsko.

"Podstúpil som test z výteru z krku a povedali mi, že je pozitívny. Úprimne povedané, keď som to zistil, bolo 10. marca, išiel som si zaplávať do bazéna, pretože som sa cítil dobre," povedal Bocelli, citovaný agentúrou ANSA. Hovorca tenoristu správu potvrdil a pre agentúru DPA uviedol, že Bocelli podstúpil koncom marca ďalší test na koronavírus z výteru a ten vyšiel negatívne.

Na Veľkú noc 12. apríla odspieval Bocelli špeciálny koncert v prázdnej katedrále Milánsky dóm. Poslednú skladbu Amazing Grace predniesol na schodoch gotickej katedrály, jeho hlas sa niesol doďaleka pustým námestím. Cieľom vystúpenia bolo šíriť nádej v meste, tvrdo zasiahnutom pandémiou koronavírusu.


Galéria

Andrea Bocelli, Veronica Berti Andrea Bocelli bol pozitívny Andrea Bocelli Andrea Bocelli Andrea Bocelli

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články