Známy americký komik reaguje na obvinenia zo sexuálneho obťažovania: Veľké priznanie | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Známy americký komik reaguje na obvinenia zo sexuálneho obťažovania: Veľké priznanie

Louis C.K.
Louis C.K., Zdroj: SITA
11.11.2017 16:00

NEW YORK - Americký komik, herec, televízny a filmový tvorca Louis C.K., ktorého obvinilo zo sexuálneho obťažovania päť žien, sa v piatok k tomuto správaniu priznal. Vo vyhlásení zároveň vyjadril poľutovanie nad nezodpovedným využívaním svojho vplyvu.


„Nie je na tom nič, čo by som si odpustil. Musím sa zmieriť s tým, kto som, čo je však nič oproti tomu, čo som spôsobil im," napísal 50-ročný rodák z Washingtonu D.C. a zároveň sa ospravedlnil kolegom a kolegyniam z viacerých projektov, na ktorých pracoval, svojej rodine, deťom, priateľom i manažérovi.

Vyhlásenie, ktoré má 438 slov, komik zakončil tým, že prestane rozprávať a stiahne sa z verejného života. „Ustúpim bokom a budem dlho počúvať," uviedol. Obvinenia žien, ktoré vypovedali, že sa pred nimi a počas telefonátu sexuálne uspokojoval alebo sa o to pokúšal, publikoval denník New York Times.

V súvislosti s tým distribučná spoločnosť Orchard zrušila uvedenie jeho snímky I Love You, Daddy, zrušili tiež jeho vystúpenie v relácii The Late Show With Stephen Colbert (2015) a televízia HBO ho vystrihla z charitatívneho projektu Night of Too Many Stars: America Unites for Autism Programs. HBO okrem toho stiahla všetky jeho projekty zo svojej služby na požiadanie.

V piatok tiež spoločnosť Netflix oznámila, že nebude produkovať komikov druhý standupový špeciál. K reakciám sa pridali aj spoločnosti FX Networks a FX Productions, ktoré oznámili, že s ním ukončujú spoluprácu, rušia zmluvu s jeho produkčnou spoločnosťou a odvolávajú ho z postu výkonného producenta štyroch šou, na ktorých s nimi pracoval. Ukončenie spolupráce s komikom oznámili aj Universal Pictures a Illumination Entertainment v súvislosti s pokračovaním animovanej komédie Tajný život maznáčikov (2016), v ktorej prepožičal hlas psovi Maxovi. Odišla od neho aj jeho hovorkyňa.

Obvinenia proti Louisovi C.K. vzniesli v čase, keď svetovým zábavným priemyslom otriasajú početné sťažnosti voči viacerým osobnostiam vrátane producenta Harveyho Weinsteina, režiséra Jamesa Tobacka či hercov Kevina Spaceyho, Roberta Kneppera alebo Stevena Seagala.

Louis C.K., vlastným menom Louis Székely, začínal ako scenárista televíznych šou ako napríklad Late Night with Conan O'Brien (1993 - 2009) či Late Show with David Letterman (1993 - 2015). Účinkoval tiež v seriáli Lucky Louie (2006 - 2007), ktorý aj napísal a režíroval podobne ako aj projekt Rozvedený so záväzkami (2010 - 2015), či v miniseriáli Horace and Pete (2016). Zahral si aj v komediálnom seriáli Parks and Recreation (2009 - 2015) či filmoch Jasmínine slzy (2013), Špinavý trik (2013) a Trumbo (2015). Na konte má šesť televíznych cien Primetime Emmy a dve nominácie na Zlatý Glóbus. Stal sa prvým stand-up komikom, ktorý tri večery po sebe vypredal newyorskú Madison Square Garden.


Galéria

Louis C.K. Louis C.K. Louis C.K.

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články