°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

Prison Break bude pokračovať so známymi tvárami: Vracia sa aj tento herec!

Robert Knepper
Robert Knepper
Zdroj: SITA
19.03.2016 16:00

LOS ANGELES - V limitovanom pokračovaní seriálu Prison Break: Útek z väzenia (2005 - 2009) sa predstavia americkí herci Robert Knepper, Rockmond Dunbar a ich portorický kolega Amaury Nolasco. Doplnia tak pôvodných protagonistov Wentwortha Millera, Lincolna Burrowsa a Sarah Wayne Callies.


Päťdesiatšesťročný Robert Knepper, známy z akčných filmov Rukojemník (2005) či Hitman (2007), si zopakuje úlohu Theodora "T-Bag" Bagwella. Štyridsaťtriročný Rockmond Dunbar opäť stvárni Benjamina Milesa "C-Note" Franklina.

Rodáka z kalifornského mesta Berkeley pritom diváci a diváčky mali možnosť vidieť napríklad v komédii Kiss Kiss Bang Bang (2005) či v seriáloch Klinika Grace (2005), Zákon gangu (2008) alebo Sliediči (2010). Štyridsaťpäťročný Amaury Nolasco, ktorý sa do povedomia verejnosti dostal najmä vďaka snímkam Rýchlo a zbesilo 2 (2003) a Transformers (2007), sa v pripravovanom pokračovaní predstaví ako Fernando Sucre. 

Okrem spomínaných hercov si v seriáli zahrá tiež 44-ročný Newyorčan Mark Feuerstein, ktorý stvárni manžela pôvodnej postavy doktorky Sary Tancredi (Sarah Wayne Callies). Divákom a diváčkam sa predstavia aj herci Rick Yune (Ja), Augustus Prew (Whip) a Steve Mouzakis (Van Gogh). 

Pripravovaná séria vzniká pod taktovkou americkej spoločnosti 20th Century Fox Television. Bude mať deväť epizód, pričom tvorca a výkonný producent Paul Scheuring momentálne pracuje na ich scenároch. Nové diely sa budú odohrávať niekoľko rokov po udalostiach zo štvrtej série, pričom sa v nich predstavia obe hlavné postavy - bratia Michael Scofield (v podaní Wentwortha Millera) a Lincoln Burrows (Dominic Purcell), a to aj napriek tomu, že Michael Scofield v záverečnom filme Prison Break: The Final Break (2009) zomrel.

Prezidentka 20th Century Fox Television Dana Walden však uviedla, že nová séria poskytne "logické a uveriteľné vysvetlenie, prečo je stále nažive". Seriál má na konte napríklad dve nominácie na ocenenie Zlatý Glóbus. Nakrúcanie nových častí by sa malo začať v apríli v kanadskom Vancouveri.


Galéria

Robert Knepper Robert Knepper Robert Knepper

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články