Utorok, 30. november 2021. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Problematický syn Jackieho Chana: Drogový škandál ohrozil jeho kariéru, chce druhú šancu

Jaycee Chan sa verejen ospravedlnil
Jaycee Chan sa verejen ospravedlnil
Zdroj: SITA
14.02.2015 19:59

PEKING - Syn hviezdy kung-fu filmov Jackieho Chana Jaycee sa dnes verejne ospravedlnil za konzumáciu a držanie marihuany, za čo bol vlani odsúdený na šesť mesiacov väzenia a pokutu 2000 jüanov. Krátko po piatkovom prepustení tiež požiadal o "druhú šancu". Podľa agentúry AP to ukazuje na snahu Pekingu využiť kauzu ku svojej propagande proti drogám.


"Po tejto náprave zo strany justičného systému som zmenil svoj pohľad na život a svoje hodnoty. Veľmi sa hanbím, že som nebol dobrým príkladom. Chcem začať znova, ale viem, že o tom rozhodnú médiá," povedal tridsaťdvaročný herec a spevák Chan na tlačovej konferencii, ktorú naživo prenášala štátna televízna stanica CCTV.
 
Zatknutie Jayceeho Chana v auguste 2014 a následné odsúdenie ohrozilo jeho kariéru v Číne, kde niekoľko filmových a ďalších spoločností uviedlo, že odmietnu zamestnávať osobnosti, ktoré sa previnia užívaním drog. Konzumácia drog v Číne podľa tamojších úradov v posledných rokoch prudko stúpla a vláda vyhlásila tvrdú protidrogovú kampaň. Jackie Chan, ktorý bol pred šiestimi rokmi členom čínskeho protidrogového výboru a prevádzal medzi mládežou protidrogovú osvetu, sa za delikt svojho syna verejne ospravedlnil už vlani.

Galéria

Jaycee Chan sa verejen Jaycee Chan Jaycee Chan Jaycee Chan Jaycee Chan Jaycee Chan Jaycee Chan

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články