Utorok, 26. október 2021. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Sexuálna obeť slávneho komika prehovorila: Ako ma Bill Cosby obťažoval!

Bill Cosby
Bill Cosby
Zdroj: SITA
03.12.2014 16:00

HOLLYWOOD - Americký herec Bill Cosby čelí žalobe za sexuálne obťažovanie. Žalobu podala v utorok istá Judy Huth na Losangeleskom vyššom súde, pričom 77-ročného komika obvinila aj zo psychickej ujmy. K incidentu malo dôjsť v roku 1974, keď mala Huth 15 rokov.


Podľa spisov, sa Cosby stretol so spomínanou ženou a jej 16-ročnou kamarátkou počas filmovania v kalifornskom Lacy Parku, kde dievčatá sledovali prácu štábu. Herec ich neskôr pozval na návštevu do tenisového klubu, kde sa napokon aj stretli, pričom hrali biliard a pili alkoholické nápoje. Rodák z Philadelphie ich neskôr vzal do kalifornskej rezidencie zakladateľa magazínu Playboy Hugha Hefnera, známej ako Playboy Mansion, pričom ich požiadal, aby povedali, že majú 19 rokov. Huth tvrdí, že po tom, ako sa vrátila z kúpeľne, uvidela herca sedieť na posteli. Požiadal ju, aby si prisadla, pričom "jej dal ruku do nohavičiek, následne vzal jej ruku do svojej a začal sa sexuálne ukájať, bez jej súhlasu". Judy Huth tiež uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Teraz žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné.

Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) v súčasnosti čelí viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval. V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov. 

Hercov právny zástupca Marty Singer sa k najnovšiemu prípadu zatiaľ nevyjadril, nedávno však obvinenia označil za absurdné. Kauzu komentoval v piatok 21. novembra aj samotný Cosby. "Uvedomujem si, že ľuďom prekáža, že som sa doteraz nijak nevyjadril, ale človek sa nemusí vyjadrovať k osočovaniu," vyhlásil pre denník Florida Today. 

William Henry Cosby Jr. okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho účinkoval aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Cosby sa venuje aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009). 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články