Štvrtok, 26. máj 2022. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

Knechtová v slzách po smrti Žbirku (†69): Jeden z mála skutočných priateľov... MALI SME EŠTE PLÁNY!

Katarína Knechtová a Miroslav ŽbirkaGaléria fotiek (3)
Katarína Knechtová a Miroslav Žbirka
Zdroj: Archív Mira Žbirku

BRATISLAVA - Smrť Miroslava Žbirku zasiahla mnohých - okrem jeho rodiny aj bežných ľudí, ktorí milovali jeho piesne, aj umelcov, ktorí s ním spolupracovali. A niektorí k nemu mali ešte bližší a výnimočnejší vzťah. Napríklad Katarína Knechtová.


Katarína Knechtová a Miroslav Žbirka boli kolegovia, ktorí spolu ale občas vystupovali a naspievali aj duet Skúška snov. „S Katkou sme spolu niekoľkokrát vystupovali a vždy sa nás pýtali, či nemáme nejakú spoločnú skladbu. Pri práci na Double Albume som zistil, že v jednej skladbe by mohol byť práve Katkin hlas. Hneď som ho tam počul. Ona súhlasila a naspievala to tak, že dokonale naplnila moje predstavy,” objasnil v roku 2018 Žbirka vznik spoločnej skladby.

Knechtová v slzách po
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Archív Mira Žbirku

Bohužiaľ, ďalšiu skladbu už spolu nikdy nenahrajú. Legenda odišla do hudobného neba. No pre speváčku nebol spevák iba starším kolegom. Znamenal pre ňu omnoho viac. „Môj priateľ, jeden z mála v tomto biznise,” napísala po tom, čo sa dozvedela správu o jeho úmrtí. 

Žbirka bol pre ňu aj vzorom a pritom cítila, že ju má úprimne rád. Bohužiaľ, už jej zostali len spomienky. „Mali sme spoločné zážitky, ale aj plány do budúcna. Nedokážem tomu uveriť a nedokážem prestať plakať. Odpočívaj v pokoji, drahý priateľ,” uviedla na sieti Instagram. 

Knechtová v slzách po
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Instagram KK

Viac o téme:


 

Súvisiace články

Najčítanejšie články