°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

Krásna Slovenka v českých Básnikoch: Takto sa dostala k úlohe... Zabodovala aj prsiami!

Adriana Romanová-Tarábková
Adriana Romanová-Tarábková
20.01.2021 10:30

BRATISLAVA - Slovenka Alena Tarábková sa už dávno herectvu nevenuje. Má však na konte minimálne dve výrazne úlohy - princeznú v rozprávke Kráľ Drozdia brada a Jaskynku v sérii o Básnikoch. Túto úlohu získala aj vďaka vnadám...


Adriana hrala v druhej časti nazvanej Jak básníci přicházejí o iluze. Stvárnila tam zdravotnú sestričku Markétu, ktorú ale zamilovaný Štěpán volal Jeskyňka. 

Adriana Romanová-Tarábková

Ako uvádza portál Super.cz, režisér Dušan Klein si ju všimol na titulnej stránke časopisu Dievča. „Bola veľmi pôvabná, citlivá a navyše mala tú čiaru medzi poprsím až k brušku. To bol v Grécku symbol najväčšej krásy,” uviedol k obsadeniu krásnej Slovenky režisér. 

No kým prsia kastingom prešli, horšie to bolo s jazykom a vyjadrovaním. „Problém bol len v slovenčine, musela ju nahovoriť Miriam Chytilová,” dodal Klein. 

Adriana Romanová-Tarábková

Adriana ale po hereckej kariére príliš netúžila. Zahrala si aj v rozprávke Kráľ Drozdia brada a niekoľkých ďalších, ale neskôr si s manželom Zdenom Romanom založili firmu a herectvo zavesila na klinec. 

Adriana Romanová-Tarábková


Galéria

Adriana Romanová-Tarábková Adriana Romanová-Tarábková Adriana Romanová-Tarábková Adriana Romanová-Tarábková Adriana Romanová-Tarábková

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články