Speváčke Tine diagnostikovali vážnu chorobu: Pomoc lekárov odmieta! | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Speváčke Tine diagnostikovali vážnu chorobu: Pomoc lekárov odmieta!

Speváčka Tina sa musí popasovať s vážnym ochorením.
Speváčka Tina sa musí popasovať s vážnym ochorením.
Zdroj: Instagram
30.06.2018 11:30

BRATISLAVA - Známa slovenská speváčka Tina (34) sa odhodlala po dlhej dobe verejne "vykričať" svoje doposiaľ skrývané tajomstvo. Rozhodla sa totiž prehovoriť o vážnej chorobe, ktorú jej diagnostikovali pred dvoma rokmi. V mimoriadne citlivom príspevku zároveň vysvetlila, prečo odmieta pomoc lekárov a neberie lieky.


Speváčku Tinu na Slovensku netreba nijako zvlášť predstavovať. Má na svojom konte niekoľko úspešných albumov a hitov, ktoré sa ozývajú z rádií dodnes, zahviezdila dokonca aj ako moderátorka na obrazovkách TV Markíza v projektoch Hlas Česko Slovenska a SuperStar.

Aj napriek tomu, že jej išla karta, pred dvoma rokmi sa prekvapivo rozhodla stiahnuť zo sveta šoubiznisu a zrušila si aj svoje oficiálne profily na sociálnych sieťach. Fanúšikom vtedy prezradila len toľko, že sa chce viac venovať svojej rodine.

Aj keď v minulosti priznala, že jej už život v žiare reflektorov nič nehovorí, za jej únikom do ústrania stála aj vážna diagnóza, o ktorej sa odhodlala po dlhej dobe prehovoriť až teraz. Vo svojom príspevku na Instagrame totiž všetkým otvorene porozprávala o boji, ktorý už dva roky zvádza so sklerózou multiplex. „Mnohí to vedia, mnohí nie. Pred dvoma rokmi som zažila totálny fyzický kolaps. Tlak mi vyskočil, teplota prudko klesla, polovica tela ostala bez odozvy, odviezla ma záchranka na ARO, tam mi aj na základe nálezov z MR diagnostikovali sklerózu multiplex,“ vyšla s pravdou von Tina.

34-ročná speváčka zároveň napísala aj to, že s ochorením sa chce popasovať sama – bez akejkoľvek pomoci lekárov a liekov. „Ďakujem lekárskemu tímu za úžasný prístup, ďakujem primárovi, že mi dovolil ísť vlastnou cestou a neznásilňoval ma. Lieky som naposledy brala vtedy pred rokmi v nemocnici, vlastne som lekárov odvtedy nevidela,“ dodala Tina, ktorá svoj osud neberie tragicky a snaží sa myslieť pozitívne.

„A tu je ten nebezpečný návod - ja som sa choroby nezľakla a brala som ju ako čistú informáciu, že tak ako som žila, už ďalej žiť jednoducho nepôjde, ale keď robíte veci a ste motivovaní strachom, bude zle. Jedného dňa mi preletela hlavou veta: Ja nepotrebujem vyzdravieť, potrebujem porozumieť! Namiesto toho, aby mi lekári vraveli, ako mám žiť, rozhodla som sa nechať chorobu, “ vysvetľovala svoje rozhodnutie. Ako sa denne vyrovnáva s takýmto neľahkým životným údelom a aký je jej aktuálny stav, si môžete prečítať v jej textoch na Instagrame.

Speváčka Tina sa so sklerózou multiplex chce popasovať po svojom.
Speváčke Tine diagnostikovali vážnu
Zdroj: Instagram

 

Príspevok, ktorý zdieľa @tinaslovakia,


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: lc
FOTO: Instagram

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články