Tragické chvíle v Jojke: Všetci v smútku... Vážnej operácie sa už nedočkal! | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Tragické chvíle v Jojke: Všetci v smútku... Vážnej operácie sa už nedočkal!

Hoci bojoval zo všetkých síl, nového srdca sa už nedočkal.
Hoci bojoval zo všetkých síl, nového srdca sa už nedočkal. , Zdroj: TV JOJ
11.03.2018 22:00

BRATISLAVA - Bol usmievavý, veselý a plný života. A to aj napriek tomu, že každý deň pre neho znamenal boj o život. O Jurajovi (21) by zrejme nikto na prvý pohľad nepovedal, že je iný a niečím sa líši od svojich rovesníkov. Pravdou však je úplný opak. Už od detstva mal totiž problémy so srdcom, ktoré nedokázal vyriešiť ani strojček. Chlapcovi už zostávala iba jediná možnosť - transplantácia.


Príbeh, ktorý dnes uvidíte v jojkárskom Siedmom nebi však, bohužiaľ, nemal šťastný koniec. Hoci Juraj dostal nové srdce a konečne tak mohol začať žiť svoj život naplno, po piatich rokoch osud opäť kruto udrel. Minulý rok v lete lekári rodine oznámili, že transplantované srdce mladého muža nepracuje tak, ako by malo a musel byť opäť hospitalizovaný.

Juraj na prvý pohľad pôsobil ako jeho rovesníci. S chorým srdcom bol však pre neho každý deň mimoriadne náročný.
Tragické chvíle v Jojke:
Zdroj: TV JOJ

„Mal som na srdci strojček, aj som raz doma odpadol.  Mal som asi tri roky ten strojček. Nepomáhal mi, tak ma dali na čakačku na srdce. Mal som šestnásť rokov a do nemocnice som už prišiel taký, že už som ani nevládal chodiť. Bol som dosť zle na tom, ležal som na JIS-ke a potom asi o dva dni prišlo srdce,“ rozprával Juraj ešte počas nakrúcania o svojej prvej operácii, ktorá mu aspoň na 5 rokov dopriala vyhliadku na lepšie časy.

Juraja prišiel do nemocnice navštíviť Michal Ego Straka.
Tragické chvíle v Jojke:
Zdroj: TV JOJ

Presne v čas jeho narodenín sa na pomoc rozhodol prísť Vilo Rozboril so svojou reláciou Siedme nebo, ktoré pre neho pripravilo aj výnimočný darček – návštevu a súkromný koncert jeho obľúbeného rapera Ega. Tá najkrajšia správa však na mladého muža ešte len čakala. Lekári totiž pre neho našli darcu, vďaka čomu jeho srdiečko opäť mohlo pracovať naplno a dať mu takú novú nádej na šťastný život. Hoci Juraj bojoval zo všetkých síl, vytúženej operácie sa už, bohužiaľ, nedočkal.

Nenechajte si dnes večer ujsť výnimočne silné Siedme nebo a dojímavý príbeh o chlapcovi, ktorý sa nevzdával a nenechal sa zlomiť, keď bol jeho život poznačený krutými ranami osudu.


Galéria

Hoci bojoval zo všetkých Juraj na prvý pohľad Juraja prišiel do nemocnice Juraj sa, bohužiaľ, nového Podporiť Juraja sa rozhodol

Nástroje k článkuZDROJ: nia
FOTO: TV JOJ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články