°C

Štvrtok, 9. júl 2020. Meniny má Lujza, zajtra Amália.

Najnáročnejšia práca Petry Polnišovej: Nič ťažšie som asi nerobila!

Petra Polnišová
Petra Polnišová
Zdroj: telkac.sk
13.12.2016 16:30

BRATISLAVA - Slovenská herečka Petra Polnišová vyhlásila, že práca na očakávanom seriáli Drobci, bola náročná. Štyridsaťročná rodáčka z Bratislavy v animovanom večerníčku prepožičala hlas obom hrdinom - nezbedníkovi Benovi aj mudrlantovi Tomovi.


"Bola to riadna fuška. Čo sa týka dabingovo-zvukovej práce, nič ťažšie som asi nerobila. Hlasy som totiž nahovorila v čase, keď seriál ešte nebol nakreslený. Ťažké bolo aj to, že som nahovorila obidve postavy, musela som sa na ne dobre nastaviť. Nahrala som hádam 1500 onomatopojí do hlasovej banky. Rôzne výkriky, slovíčka, zvuky, to bolo asi to najhoršie," uviedla herečka, ktorú napriek náročnosti práca veľmi bavila. "Sú veselí, hraví aj edukatívni. Som šťastná, že som na tomto animovanom seriáli mohla spolupracovať, strašne ma to bavilo," dodala. 

Hviezdy filmu aj slávni hudobníci: Týchto sedem celebrít má pôvod na Slovensku

Diváci a diváčky budú môcť vidieť večerníček, ktorý ponúkne sedem epizód, počas blížiacich sa sviatkov. Prvú časť uvedie RTVS na Dvojke na Štedrý večer. "Som rada, že RTVS podporuje pôvodnú animovanú tvorbu, lebo tu máme naozaj kvalitných tvorcov. Verím, že diváci sa zabavia, ja som sa smiala na každom diele," vyjadrila sa herečka, ktorá seriál pustila aj jej dvom synom - Simonovi a Félixovi. "Samozrejme, už videli všetky diely a nielenže ich odobrili, ale u nás doma patria k zlatému fondu. Predsa len, dvaja bratia - asi sa v seriáli našli," prezradila Polnišová, ktorá sa predstavila napríklad vo filme Muzika (2007) a v súčasnosti účinkuje v zábavnej show Kredenc (2014) či seriáli Horná Dolná (2015). 

O réžiu sa postarali Vanda Raýmanová a Michal Struss. Na seriáli spolupracovali aj Ivana Šebestová, Michal Haruštiak, Ivana Laučíková alebo Jozef Mitaľ. Raýmanová, ktorá sa postarala tiež o scenár, spolupracovala s Polnišovou aj na snímke Kto je tam? (2010). "Celý štáb tohto filmu sa podieľal aj na výrobe Drobcov, takže s Peťou som počítala od začiatku. Nikoho lepšieho sme si ani vybrať nemohli," objasnila filmárka. 


Galéria

Petra Polnišová Petra Polnišová Petra Polnišová Petra Polnišová Petra Polnišová

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články