°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Islamisti prepadli hotel v Somálsku: Počet obetí stúpol na 26, medzi nimi cudzinci a novinárka

Viac ako 14 hodín trvajúci útok sa začal výbuchom bomby umiestnenej v aute.
Viac ako 14 hodín trvajúci útok sa začal výbuchom bomby umiestnenej v aute.
Zdroj: Twitter/khadarHared
13.07.2019 11:42

KISMAYO - Počet obetí piatkového samovražedného útoku na hotel v juhosomálskom prístavnom meste Kismayo stúpol na 26, zranenia utrpelo najmenej 56 ľudí. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.


Medzi obeťami sú traja Keňania, traja Tanzánijčania, dvaja Američania, jeden Kanaďan a jeden Brit, uviedol pred novinármi správca regiónu Jubaland. Medzi zranenými sú aj dvaja Číňania.

Viac ako 14 hodín trvajúci útok sa začal výbuchom bomby umiestnenej v aute, ktorým do blízkosti hotela prišiel samovražedný atentátnik. Do budovy hotela obľúbeného zákonodarcami a miestnymi funkcionármi po výbuchu vtrhli ozbrojenci. Následne sa medzi nimi a zasahujúcimi bezpečnostnými zložkami rozpútala prestrelka. Až v sobotu ráno bezpečnostné zložky oznámili, že zlikvidovali všetkých útočníkov.

Polícia predpokladá, že útok spáchali štyria páchatelia, ktorí do hotelového areálu prenikli v prestrojení za príslušníkov somálskej polície. K zodpovednosti za útok sa prihlásila extrémistická organizácia aš-Šabáb napojená na teroristickú sieť al-Káida.

Nezávislá rozhlasová stanica Radio Dalsan potvrdila, že pri útoku prišla o život kanadsko-somálska novinárka a aktivistka Hodan Nalayehová ako i jej manžel. 

Hodan Nalayehová
Hodan Nalayehová
Zdroj: Twitter/Cabdisirlam

Nalayehová, ktorá väčšinu svojho života prežila v Kanade, bola prvou ženou zo Somálska, ktorá vlastnila mediálnu spoločnosť. Založila medzinárodnú produkčnú firmu Integration TV, zameranú na internetové vysielanie, ktorá sa orientovala na somálskych divákov po celom svete.
 


Galéria

Viac ako 14 hodín Hodan Nalayehová Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články