°C

Sobota, 8. august 2020. Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra.

Teroristický čin pri Barcelone: Muž sa dobýval na policajnú stanicu, okamžite ho zastrelili

Incident v Cornella de Llobregat
Incident v Cornella de Llobregat
Zdroj: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti
20.08.2018 14:25

CORNELLA DE LLOBREGAT - Ako teroristický čin vyšetruje katalánska polícia útok nožom vyzbrojeného muža, ktorý v pondelok ráno prenikol v meste Cornella de Llobregat pri Barcelone na policajnú stanicu.


Komisár Rafel Comes na tlačovej konferencii uviedol, že polícia útočníka kričiaceho "Alláhu akbar" zastrelila po tom, ako sa mu podarilo dostať do budovy a vytiahnuť nôž. Na policajných staniciach v Španielsku po incidente posilnili bezpečnosť. Polícii pomáhajú s vyšetrovaním incidentu i španielske tajné služby, informovala agentúra AP.

Incident v Barcelone
Zdroj: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti

Komisár Comes uviedol, že útočník okolo 05.45 h vyzváňal policajtom na stanici a žiadal, aby ho vpustili dovnútra. Keď mu vyhoveli a vpustili ho dnu, vytiahol "veľký nôž" a vyrútil sa na policajtov.  Podľa Comesa išlo zjavne o premyslený útok, ktorý polícia "momentálne" hodnotí ako "teroristický čin"

Incident v Barcelone
Zdroj: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti

Domnelý útočník, ktorého doposiaľ neidentifikovali, žil neďaleko policajnej stanice. Mal pri sebe doklady vrátane preukazu totožnosti, ktorých autenticitu polícia preveruje. Comes povedal, že polícia vyšetruje mužovo zázemie a momentálne čaká na vydanie príkazu na prehliadku jeho bytu. 

Incident v Barcelone
Zdroj: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti

Komisár ďalej uviedol, že polícia doposiaľ nenašla nič, čo by pondelňajší incident spájalo s útokmi v mestách Barcelone a Cambrils, ktoré si pred rokom v auguste vyžiadali dovedna 16 obetí. Zdroje oboznámené s prípadom už predtým informovali, že útočníkom bol Alžírčan žijúci v Španielsku.


Galéria

Incident v Cornella de Incident v Barcelone Incident v Barcelone Incident v Barcelone

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články