°C

Pondelok, 30. marec 2020. Meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín.

FOTO Sever Madagaskaru zasiahol cyklón Belna: Úrady hlásia mŕtvych aj nezvestných

Sever ostrova Madagaskar zasiahol cyklón Belna
Sever ostrova Madagaskar zasiahol cyklón Belna
Zdroj: SITA/AP Photo/Alexander Joe
10.12.2019 14:55

ANTANANARIVO - Deväť obetí na životoch a troch nezvestných si vyžiadal cyklón Belna, ktorý v utorok zasiahol severozápad Madagaskaru. S odvolaním sa na tamojšie úrady o tom informovala agentúra AP.


Šéf madagaskarského úradu pre zvládanie katastrof Elack Andriakaja uviedol, že deväť ľudí zomrelo v prímorskom meste Soalala, kde sa zároveň bez strechy nad hlavou ocitlo po prechode cyklónu 1400 obyvateľov. Ich domy boli zničené, zaplavené alebo poškodené.

Sever ostrova Madagaskar zasiahol
Zdroj: SITA/AP Photo/Alexander Joe

Dočasné útočisko našli v budovách základných škôl, úradoch či mešitách, majú však nedostatok jedla, uviedol Andriakaja. Dodal, že v meste a okolí bolo poškodených tiež mnoho administratívnych budov i ciest. Zásoby potravín do mesta Soalala doručia podľa úradov po mori.

Sever ostrova Madagaskar zasiahol
Zdroj: SITA/AP Photo/Alexander Joe

Zasiahnutú oblasť by mali ešte v utorok navštíviť madagaskarský premiér Christian Ntsay a minister vnútra Tianarivelo Razafimahefa s cieľom posúdiť rozsah škôd, píše agentúra DPA. Vietor, ktorý sprevádzal búrku, podľa miestneho predstaviteľa strhol alebo uvoľnil strechy na 80 percentách budov v meste.

Cyklón Belna medzičasom zoslabol na tropickú búrku a pohybuje sa smerom na juh po Madagaskare, kde sa ešte v priebehu stredy očakáva výdatný dážď a silný vietor.


Galéria

Sever ostrova Madagaskar zasiahol Sever ostrova Madagaskar zasiahol Sever ostrova Madagaskar zasiahol

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články