FOTO Kalifornské peklo: Počet obetí požiaru sa zvýšil na 56, evakuovaných ohrozuje vírus | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

FOTO Kalifornské peklo: Počet obetí požiaru sa zvýšil na 56, evakuovaných ohrozuje vírus

Zdroj: SITA/AP Photo/Noah Berger, File
15.11.2018 06:38

CHICO - Na najmenej 56 mŕtvych sa zvýšil počet obetí v dôsledku mohutného lesného požiaru, ktorý sa rozšíril na severe Kalifornie. Ide tak o prírodný požiar s najtragickejšou bilanciou v dejinách tohto amerického štátu. S odvolaním sa na miestne úrady o tom v stredu večer miestneho času informovala agentúra AP.


Kalifornské úrady oznámili zvýšenie počtu obetí požiaru o ďalších osem ľudí po tom, ako zintenzívnili pátranie po nezvestných osobách. Dodali, že 130 ľudí je stále nezvestných.

Počas tlačovej konferencie príslušné orgány informovali, že požiar sa medzičasom rozrástol na 346 kilometrov štvorcových a zničil takmer 9000 príbytkov. Podľa informácií bolo do záchrannej akcie vyslaných 5000 požiarnikov, ktorým sa v súčasnosti podarilo dostať požiar pod kontrolu na 35 percent.

FOTO Kalifornské peklo: Počet
Zdroj: SITA/AP Photo/Noah Berger

FOTO Kalifornské peklo: Počet
Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher

Druhá rana pre evakuovaných

Navyše na mieste kde sa zhromažďovali ľudia, ktorých pred ničivým požiarom evakuovali, vypukol norovírus. Ako oznámila hovorkyňa miestneho zdravotníckeho úradu, laboratórne testy potvrdili výskyt vírusu a nakazených umiestnili do karantény v meste Chico v štáte Kalifornia.

Infikovaných, ktorých počet úrady neuviedli, oddelili od zdravých ľudí. Norovírus je vysoko nákazlivý a môže spôsobiť hnačku, horúčku alebo bolesť rôznych častí tela. 

FOTO Kalifornské peklo: Počet
Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher

FOTO Kalifornské peklo: Počet
Zdroj: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Lesné požiare v Kalifornii, ktoré vypukli minulý týždeň, už vyhnali zo svojich obydlí 52.000 ľudí. Americký prezident Donald Trump vyhlásil Kaliforniu za štát zasiahnutý veľkou prírodnou katastrofou a nariadil uvoľnenie federálnej pomoci pre najviac postihnuté okresy.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články