Ďalší úspech potápačov v Indonézii: Z havarovaného lietadla majú motor a podvozok | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Ďalší úspech potápačov v Indonézii: Z havarovaného lietadla majú motor a podvozok

Potápači vylovujú z vody rôzne predmety z havarovaného lietadla.
Potápači vylovujú z vody rôzne predmety z havarovaného lietadla.
Zdroj: SITA/AP Photo/Binsar Bakkara
02.11.2018 10:25

JAKARTA - Indonézski potápači a diaľkovo ovládané ponorky objavili jeden z motorov a podvozok havarovaného lietadla spoločnosti Lion Air, informovala v piatok agentúra DPA.


Šéf indonézskej Národnej pátracej a záchranárskej agentúry Muhammad Syaugi povedal, že vo štvrtok - pri pátraní po čiernej skrinke - našli i viaceré väčšie časti lietadla vrátane podvozku. Jednu z dvoch tzv. čiernych skriniek sa podarilo nájsť a vyzdvihnúť z mora. Mala by obsahovať záznam letových údajov. Stále však pátrajú po záznamníku rozhovorov v pilotnej kabíne. Informácie z týchto zariadení by mali pomôcť objasniť príčinu nehody.

Spoločnosť Lion Air potvrdila, že prístroje lietadla v noci pred haváriou zaznamenávali nespoľahlivé údaje o nadmorskej výške a rýchlosti letu. Nedostatky sa však údajne podarilo odstrániť ešte pred pondelkovým štartom. Boeing 737 Max 8 sa v pondelok zrútil do Jávskeho mora. Lietadlo linky JT610 smerovalo z Jakarty do mesta Pangkal Pinang, metropoly provincie Bangka-Belitung ležiacej na východnom pobreží ostrova Bangka. Nehodu neprežil nikto z 189 ľudí na palube.

Pondelková nehoda bola druhou haváriou lietadla spoločnosti Lion Air za posledných 14 rokov. Stroj typu McDonnell Douglass MD-82 v roku 2004 havaroval pri pristávaní na letisku v meste Surakarta v strednej časti ostrova Jáva. Nehoda si vtedy vyžiadala 25 obetí zo 153 ľudí na palube.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články