°C

Nedeľa, 24. január 2021. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Bilancia gréckych požiarov zasiahla Tsiprasa: Za tragédiu preberám politickú zodpovednosť

Alexis Tsipras
Alexis Tsipras
Zdroj: SITA
27.07.2018 20:35

ATÉNY - Tragická bilancia ničivých požiarov v Grécku hlboko zasiahla premiéra krajiny Alexisa Tsiprasa. "Za tragédiu preberám politickú zodpovednosť," vyhlásil v piatok vo vystúpení na zasadaní vlády jej predseda.


Pri požiaroch v okolí Atén prišlo o život podľa oficiálnych zdrojov najmenej 87 ľudí. Mnoho ľudí však zostáva predbežne na zozname nezvestných. Podľa Tsiprasa súvisia príčiny požiaru okrem iného s ilegálnou stavbou domov, ktorú umožňovali po desaťročia predchádzajúce vlády. Osobne chce prijať všetky opatrenia v záujme zrušenia tohto stavu a súčasne pomôcť ľuďom.

Grécky premiér v piatok potvrdil, že jestvujú indície naznačujúce v tomto prípade podpaľačstvo, a zároveň apeloval na spoluobčanov, aby boli po zvyšok leta obozretní, pretože podpaľači môžu opäť udrieť, vyplýva zo správy tlačovej agentúry DPA.

V Aténach sa paralelne pokračuje v identifikácií obetí požiarov, a to i za pomoci vzoriek DNA od príbuzných. Polícia však predpokladá, že laboratórne práce na identifikácii si vyžiadajú niekoľko dní. Spomedzi viac ako 3000 objektov v regiónoch zasiahnutých plameňmi je viac ako 1540 neobývateľných, informovala grécka vláda.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články