Salvádor zasiahla vlna zemetrasení: Poškodili takmer 200 domov | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Salvádor zasiahla vlna zemetrasení: Poškodili takmer 200 domov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Moises Castillo
07.05.2018 09:15

SAN SALVADOR - Juhom Salvádoru otriaslo v nedeľu niekoľko zemetrasení, ktoré poškodili takmer 200 domov a spustili niekoľko malých zosuvov pôdy. Zatiaľ nehlásia žiadnych vážne zranených či mŕtvych. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) sa v oblasti vyskytlo najmenej deväť zemetrasení, najslabšie malo magnitúdo 4,3, tri ďalšie mali magnitúdo od 5,2 do 5,6.


Šéf civilnej obrany Jorge Melendez počas tlačovej konferencie potvrdil, že jedenásť domov je zničených a približne 180 ďalších je značne poškodených. Vláda už poslala obetiam stany, ktoré im dočasne nahradia strechu nad hlavou. Silnejšie otrasy bolo cítiť aj v hlavnom meste San Salvador, no podľa Červeného kríža nehlásia žiadne obete ani materiálne škody.

V oblastiach Chirilagua, San Miguel a La Union vyhlásili stav pohotovosti, pričom v pondelok tam zatvorili školy. Melendez povedal, že v dôsledku jedného zemetrasenia sa spustil zosuv pôdy, ktorý zasiahol diaľnicu vedúcu až k pláži Playa El Cuco, ktorá je jednou z najnavštevovanejších v oblasti.

Zemetrasenie v Salvadore
Zdroj: earthquaketrack.com

Don Blakeman z USGS sa vyjadril, že skoršie otrasy boli predzvesťou zemetrasenia s magnitúdom 5,6. Jeho epicentrum sa nachádzalo v Tichom oceáne, približne dvanásť kilometrov od mesta Intipucá, v hĺbke desať kilometrov.


Galéria

Ilustračné foto Zemetrasenie v Salvadore

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: earthquaketrack.com, SITA/AP Photo/Moises Castillo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články