°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Odhalili zoznam cestujúcich zrúteného ruského lietadla: Sú na ňom aj mená dvoch cudzincov

Pád ruského lietadla
Pád ruského lietadla
Zdroj: SITA/Russian Ministry for Emergency Situations photo via AP
12.02.2018 06:35

MOSKVA - Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie zverejnilo oficiálny zoznam pasažierov a členov posádky dopravného lietadla, pri ktorého zrútení neďaleko Moskvy zahynulo v nedeľu všetkých 71 ľudí na palube.


V zozname sú dvaja cestujúci identifikovaní ako cudzinci, konkrétne muži zo Švajčiarska a Azerbajdžanu, vyplýva z dokumentu publikovaného na webovej stránke rezortu v nedeľu neskoro večer. Medzi pasažiermi bolo tiež jedno dieťa a dvaja tínedžeri.

Lietadlo An-148 spoločnosti Saratovské aerolínie so 65 pasažiermi a šiestimi členmi posádky havarovalo popoludní niekoľko minút po štarte z moskovského letiska Domodedovo, odkiaľ malo letieť do mesta Orsk v Orenburskej oblasti pri južnej hranici Ruska s Kazachstanom. Starosta mesta Orsk Andrej Odincov pre agentúru Tass povedal, že všetci cestujúci okrem troch pochádzali práve z Orenburskej oblasti, kde na pondelok vyhlásili deň smútku. Dvaja pasažieri boli podľa starostu z Moskvy a tretí z Petrohradu.

Časti lietadla, ako aj viacero tiel, našli neďaleko dediny Stepanovskoje juhovýchodne od Moskvy. Záchranné čaty tam pokračovali aj v noci v pátraní po telách, uviedla agentúra Tass. Na úsvite tam podľa správy nasadia aj drony. K príčine havárie sa úrady oficiálne nevyjadrili. Členovia záchranných zložiek však uviedli, že medzi možnými príčinami figurujú chyba pilota, nepriaznivé počasie alebo technická porucha.

Saratovské aerolínie zakúpili osemročný stroj od leteckej spoločnosti Rossija v roku 2017, uviedla Tass. Podľa vyjadrenia aerolínií pre agentúru RIA ho v čase zrútenia viedol skúsený pilot s 5000 nalietanými hodinami.

Pád ruského lietadla
Zdroj: TASR/AP

Biely dom vyjadril Rusku sústrasť po zrútení lietadla

Biely dom vyjadril v mene Spojených štátov sústrasť rodinám obetí a ruskému ľudu po zrútení dopravného lietadla, pri ktorom v nedeľu pri Moskve zahynulo všetkých 71 ľudí na palube.

Hovorkyňa Bieleho domu v nedeľu uviedla, že USA sú hlboko zarmútené tragickou smrťou všetkých na palube letu spoločnosti Saratovské aerolínie č. 703. "Vyjadrujeme našu sústrasť rodinám tých, ktorí prišli o život, a obyvateľom Ruska," citovala vyhlásenie hovorkyne agentúra AP.

Štátna ruská agentúra Tass informovala, že jednu z tzv. čiernych skriniek lietadla našli. Nespresnila však, či ide o zapisovač letových údajov alebo záznamník hovorov v kokpite.


Galéria

Pád ruského lietadla Pád ruského lietadla

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Russian Ministry for Emergency Situations photo via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články