Rázny krok Saratovských aerolínií: Pozastavili všetky lety lietadiel typu Antonov An-148 | Topky.sk

Štvrtok, 16. august 2018. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Rázny krok Saratovských aerolínií: Pozastavili všetky lety lietadiel typu Antonov An-148

Antonov An-148
Antonov An-148
Zdroj: SITA/AP Photo/Marina Lystseva
12.02.2018 13:45

SARATOV - Saratovské aerolínie pozastavili lety všetkých lietadiel typu Antonov An-148 po nedeľňajšej tragickej havárii jedného z nich. Oznámilo to v pondelok tlačové oddelenie tejto spoločnosti.


"Manažment Saratovských aerolínií sa rozhodol pozastaviť všetky lety, ktoré mali zabezpečovať stroje An-148. Vopred sa ospravedlňujeme za zmeny v letovom poriadku," uvádza ruská spoločnosť, ktorú citovala agentúra TASS.

Tlačové oddelenie uviedlo, že Saratovské aerolínie disponujú šiestimi lietadlami typu An-148, nešpecifikovalo však, či je v tomto údaji zahrnutý aj havarovaný stroj. Ten sa zrútil krátko po štarte z moskovského letiska Domodedovo a smeroval do mesta Orsk. Zahynulo všetkých 71 osôb na palube. Príčina nešťastia ešte nie je známa a prebieha vyšetrovanie.

"Antonov An-148 s registračným číslom RA-61704 bol zakúpený vo februári 2017. Tohto roku v januári lietadlo prešlo kompletnou kontrolou. Všetky diely motora, kostra lietadla i krídla boli dôkladne obhliadnuté," uvádza sa vo vyhlásení tlačového oddelenia Saratovských aerolínií. Spoločnosť dodala, že pred každým letom toto lietadlo prešlo rutinným servisom a kontrola pred jeho nedeľňajším odletom z Moskvy neodhalila žiadne nedostatky.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Marina Lystseva

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články