°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Metropola pod vodou! Rieka sa vyliala z brehov, takmer päť miliónov ľudí v zúfalej situácii

Zdroj: SITA
18.04.2016 06:35

SANTIAGO - Silné dažde spôsobili rozsiahle záplavy v čile a prerušili dodávky vody pre 4,5 milióna ľudí v hlavnom meste meste Santiagu, informovali v nedeľu tamojšie úrady.


Podľa agentúry AP rieka Mapocho, ktorá metropolu rozdeľuje na dve časti, zaplavila niekoľko mestských štvrtí a zosuvy pôdy pripravili o život najmenej jednu osobu. Sedem ľudí je nezvestných a asi 300 museli evakuovať. Vyše 80.000 ľudí v Santiagu a provinciách Valparaíso a O'Higgins zostalo bez elektriny. 

Metropola pod vodou! Rieka
Zdroj: SITA

Štátna banícka spoločnosť Codelco bola nútená prerušiť činnosť v podzemnej bani na meď El Teniente, ktorá je údajne najväčšou podzemnou baňou na meď vo svete. Zatvorené podľa úradov zostanú aj školy. 

Metropola pod vodou! Rieka
Zdroj: SITA

Claudio Orrego z mestskej radnice povedal, že rieka Mapocho sa nevyliala z brehov - voda sa dostala do ulíc v dôsledku problémov s tunelom. Podľa jeho slov je prerušená dodávka vody pre najmenej 4,5 milióna ľudí vzhľadom na jej znečistenie v dôsledku záplav. Úrady vyzvali obyvateľov, aby obmedzili používanie vody do vyriešenia problému. 


Galéria


Nástroje k článku



ZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články